Бразильський президент "наїжджає" на Макрона
Про те, як:
- Макрон у своєму Twitter прокоментував ситуацію стосовно масових пожеж в Амазонії
- Президента Бразилії Болсонару обурили претензії президента Франції і він дав зрозуміти, що це не Макрона справа
- Ймовірно сам Болсонару є прихильником спалення лісів фермерами задля економічних переваг
Деталі:
Окрім шкоди, яку спричиняють масові пожежі в Амазонії, вони ще й розпочали політичний конфлікт. Президент Франції Емманюель Макрон у своєму Twitter спонукає країни усього світу відповісти на масові пожежі в Амазонії.
Критичне зауваження в сторону влади Бразилії ворожо сприйняв президент Жаїр Болсонару, який попередив Макрона, щоб той полишив обговорення цієї ситуації.
Коментарі Макрона у Twitter вказували на міжнародне занепокоєння щодо політики Болсонару стосовно довкілля та його впливу на ліси.
Європейський Союз називає ліси Амазонії “Легенями та системою підтримання життя”.
Точна кількість діючих пожеж — близько 2,500. Бразильське місто Сан-Паулу було у темряві протягом однієї години в результаті пожежі на відстані 2,6 км.
Один користувач розмістив у своєму Twitter фото з надписом:
“Уявіть лише, скільки ж всього мало згоріти, щоб утворилось стільки диму”.
Бразильський національний інститут космічних досліджень підрахував 47,155 диких пожеж станом на період активізації минулого тижня, а це на 84% більше, якщо порівнювати з цим самим періодом минулого року.
Болсонару зізнався, що фермери могли навмисне спровокувати горіння лісів, щоб очистити землю для своїх потреб. А ще визнав, що його країна не має ресурсів для контролю пожеж.
Накидаючись на Макрона за те, що той написав у соцмережі, він ствердив, що це була спроба “отримати персональну політичну вигоду у внутрішніх справах Бразилії та інших Амазонських країнах”.
Болсонару також дуже обурило те, що президент Франції закликав учасників Великої сімки, яка зібралась у Франції, обговорити пожежі Амазонії. Це “недоречний колоніальний спосіб мислення”, — прокоментував Болсонару.
За певними даними, фермери у Бразилії, якщо не прямо, то мали “мовчазне” заохочення від президента Бразилії стосовно знищення лісів для економічних потреб.
Так званий “Вогняний день” був призначений для того, щоб дати знак Болсонару, що фермери готові приступити до роботи.
Офіс президента заперечує претензії ЄС, що знищення лісів є одним з історичних процесів, але при цьому нічого не згадує про труднощі політики на території краю більшого, ніж Європа.
“Як ви боротиметесь із кримінальними пожежами у цьому районі?”, — запитав у міжнародності Болсонару.
Близько 60% Амазонії є в Бразилії. Це дім більше, ніж 30% різновидів рослин та тварин усього світу.
Макрон сформував та озвучив позицію ЄС та наголосив на актуальності питання.
“Наш дім горить. Буквально. Амазонський дощовий ліс — легені, які продукують 20% оксигену нашої планети – усе горить. Це міжнародна криза. Члени саміту великої сімки, нумо обговорімо цю надзвичайну ситуацію через два дні!”
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: