Ashburn, United States
-5°
Понеділок, 17 січня 2022,

Болсонару в Бразилії — пожежі в Амазонії

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Теперішній президент Бразилії Жаїр Болсонару відповідальний за масові пожежі в лісах Амазонії
  • Новий міністр з навколишнього середовища Рікардо Салль має везичезну автономію, є керівником агробізнесу і курує спалення лісів для засадження там агрокультур
  • Ліси Амазонії — то легені нашої планети і їхнє знищення — велика загроза для всього людства

Де це?

  • Амазонія, Бразилія

Деталі:

Дощові ліси Амазонії здаються для нас чимось дуже віддаленим, але це без перебільшення серце нашої планети. І те, що трапилось з лісами зараз, — велика біда, якої не було ніколи раніше. 

Амазонія розміщена в центрі світу. Саме зараз, коли наша планета переживає кліматичний колапс, немає нічого важливішого за підтримання природних ресурсів у стані, коли вони можуть нас врятувати. Якщо ми не приборкаємо атаки на Амазонські ліси, потім нас не буде кому рятувати. 

За 500 років територія Амазонії стала руїною. Спочатку вторгнення європейців, які реалізували тут свої загарбницькі традиції, потім смерть сотні тисяч корінних чоловіків та жінок і вимирання десятків народностей.

Але найгірше те, що не так давно величезний простір лісів розчищають заради економічних цілей. 

Саме зараз, у 2019 році, ми є свідками початку нової згубної ери. Площа лісів, які вирубують, зростає стрімкими лякливими темпами.

Вдумайтесь тільки: у липні, кожного дня, територія вирубаних лісів була аналогічна розміру Манхеттена, а за три тижні знищенні території почали рівнятись до розмірів гігантського Лондона. 

Пожежа, яка трапилась цього місяця, спалила рекордну кількість лісів. Цю територію можна порівняти зі стратегічним плануванням всього світу по очищенню лісистої території. 

Чому це трапилось? 

З 1 січня 2019 року президентом Бразилії став Жаїр Болсонару. Його манеру правління можна без остраху та перебільшення назвати тоталітарною. Саме він є основним керівником “проектів” з руйнації амазонських лісів. Він взявся за це через економічні показники. Допомагає фермерам, які хочуть використовувати спалену територію для свого агробізнесу.

Болсонару робить все методично та швидко.

І один важливий факт. Тепер Бразилія “ощасливлена” міністром навколишього середовища, який по суті робить все ПРОТИ довкілля.

Протягом більше, ніж 30 років жоден міністр з навколишнього середовища не мав стільки автономії, скільки її зараз дано міністру Рікардо Саллю. 

Саме цей політик “заправляє” агробізнесом і саме він відповідальний за більшість смертей у полях та лісах. Через свої ненаситні апетити він абсолютно нехтує тим фактом, що знищуючи природу, він знищує цивілізацію. 

Лобісти землевласників у Бразилії завжди були частиною уряду, формально чи ні. Але сьогодні це вийшло на новий рівень. Вони не просто в уряді, вони і є урядом. 

Проектом номер один політики Болсонару є загарбання громадських земель, які мають служити усім людям. Ці землі, плантації, поля гарантують збереження природних видів, проживання тут корінних народів, регулювання клімату.

Теперішній уряд це все хоче присвоїти, приватизувати. Тоді це приноситиме переваги не всім, а лише обраним. 

Ці землі, більшість яких розміщена в Амазонських лісах, включають в себе також громадські землі, де проживають корінні народи, які мають конституційні права на використання ресурсів. 

Тут живуть рибейріньюси (традиційне населення Південної Америки, виживає завдяки риболовлі, виплавлянню гуми, постійно збираючи горіхи в Бразилії та інші продукти лісу).

Також тут осіли спільноти джіломболасів (афро-мексиканський народ, який є нащадком посталих рабів. Вони вибороли свої права на ці території, що раніше були заселені їхніми предками). 

В уряді постійно тривають міжусобиці. Однією з причин є те, що адміністрація Болсонару прагне змоделювати опозицію, яка буде заодно з правлячим режимом. Тобто вони хочуть захопити всі сегменти влади. 

На жаль, всі намагання корінних жителів захистити та зберегти свої рідні території можуть бути намарними. 

Тоді, коли через зовсім недалекоглядний уряд Бразилії вирубають величезні масштаби території лісів для вирощення великої рогатої худоби, сої та видобування руди, це здолати вже буде неможливо. 

Кілька політиків, які проголосували проти, уже усуненні від влади в країні. 

Больсонаризм , — ідеологія, яка походить від Болсонару, але поширюється навіть і без його прямої участі. І в інших латиноамериканських країнах з тіні на сонце виходять свої “болсонару”. 

Болсонаризм , —  не просто загроза Бразилії, це загроза всій нашій планеті. Самі поміркуйте: зараз спалюють те, що  є стратегічно важливим для контролю глобального потепління. 

Як ми можемо чинити опір цій досвідченій руйнівній силі?

Для того, щоб протистояти цій силі, ми повинні зрозуміти її проблему та причини. Адже, як бачимо, ліси горять не просто так. Комусь вигідно, щоб вони горіли, і це страшно. Піти проти спалення лісів  це деколонізувати себе зсередини, будучи вільним зовні. 

Амазонія і досі чекає дій ззовні. А політична та економічна еліта в усьому світі, як от бразильська, маніпулює людьми заради своїх низьких планів та бридких ціллей. 

Ліси  це легені нашої планети. Це дім всього людства. А той факт, що багато тих, хто щось вирішує, так не вважає, тільки свідчить про те, наскільки заангажоване та спотворене їхнє мислення та життєві пріоритети. Вони не вожді  вони раби своїх підлих задумів, які можуть вбити всю планету. 

Ми живемо занадто далеко від великих бразильських міст. Ми віддалені від смертей Амазонії, але саме через наші дрібні щоденні рішення одного дня ми можемо стати їхніми співучасниками.

Нам, у Європі, пощастило. Ми не запитуємо себе, яке походження нашого одягу, який ми носимо, чи їжі, яку ми їмо. Але в Амазонії, якщо ти їси яловичину, ти точно знаєш, що це тварини з вирубаних лісів. 

Якщо ти купуєш дерево, ти знаєш, що легальних пиломатеріалів у Бразилії майже немає. І коли ти купуєш стіл чи шафу для одягу, ти дивишся на меблі і думаєш про те, чи раптом не деревина, забрана в корінних народів. 

Наше ставлення до смерті лісів чи смерті людей, які там живуть та працюють, є відстороненим. 

Люди Амазонії насправді знають, як це жити в суцільних руїнах. Саме вони є головними героями цих сумних подій. Якщо Амазонія  це опосередковано наш дім, то для них — це дім у всіх розуміннях. 

Колоніалізм і досі триває. Над людьми в Амазонії. Виклик для світу — змінити це. 

Через те, що Болсонару загрожує лісам Амазонії, він загрожує всій планеті. 

На противагу міжнародним лиходіям потрібно сформувати такі спільноти, які були створені бразильськими рабами, що вийшли з неволі. Поки ми не знаємо, як це зробити, потрібно підтримувати тих, хто знає. 

Єдиний шанс Бразилії вижити — це об’єднатись з усім світом, який допоможе знищити чергову гнилу ідеологію.

 

Матеріал на основі статті Еліани Брум, бразильської журналістки та новелістки, яка проживає в Амазонії.

 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: