900 актів вандалізму в Франції: посягають на святе
Про те, як:
- У Франції з 2008 по 2019 роки кількість актів вандалізму проти християнства зросла в чотири рази
- Церква, уряд та медіа уникають суспільного дискурсу щодо теми погромів через страх антиісламських настроїв у країні
- Вандали осквернюють святині, знущаються над давніми реліквіями католицької традиції
- Французи пояснюють причини злочинних актів не тільки ісламістами, але і просто загальною неповагою до релігії
Деталі:
У 2018 році французька поліція зафіксувала 129 крадіжок та 877 актів вандалізму направлених проти католицизму. Але ні церква, ні місцеві медіа не акцентують уваги на цій проблемі.
“Уряд впродовж багатьох років применшував офіційні цифри. Влада та медіа мовчали разом, можливо, через те, що церква і християнство вважається історично потужною більшістю”, — зазначають в Обсерваторії нетерпимості і дискримінації супроти християн в Європі.
Показник порушень у 2018 — це лише частина всієї картини. Міністр внутрішніх справ Франції зазначив, що атаки збільшились у чотири рази між 2008 і 2019 роками. Серед актів вандалізму сечовипускання у хрестильні купілі, осквернення католицьких кладовищ, руйнування стародавній мистецьких об’єктів.
У “християнофобії” та міських прикладах екстремізму підозрюють ісламістів. Саме вони відкрили вогонь на Різдвяній ярмарці у Страсбурзі 2016 року і вбили священика Жака Амеля у 2016.
Читайте також: У БРИТАНІЇ НАГОЛОШУЮТЬ НА ВІДСУТНОСТІ ДІЙ ПРОТИ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ХРИСТИЯН
Які ж культурні зрушення очікують вандали, коли відкривають вогонь біля дверей Сен-Сюльпісу, другої найбільшої церкви у Парижі?
Експерти зазначають, що розбійники звинувачені не так у відсутності поваги до християнства, як до релігії загалом.
Оскільки чимало католицьких об’єктів не охороняються — їх нескладно осквернити. Наприклад, французький християнський журнал звернув увагу на випадок, коли оголена протестувальниця позувала перед статуєю Непорочної Діви у Массабіелі, печері французького паломницького міста Лурд. Автор матеріалу вважає, що такі дії можливі через те, “що клімат Франції антихристиянський”.
Водночас політичний філософ П’єр Манан вважає, що вандалізм проявляється у християнських місцях, бо ті менш захищені.
Багато реальних фактів осквернень можуть залишитись невідомими, бо багато членів церкви, які найбільше від цього постраждали, не хочуть розповідати це медіа.
Можливо, медіа і уряд не хочуть провокувати антиісламські настрої. Хоча свідчення показують, що мусульмани приклали руку лише до незначної кількості таких вандалістських дій.
Французька преса засвідчує про приблизно 60% з затриманих – молодь.
Інша молодь, особливо католицька, навпаки прагне захистити церкви від погромів. Вони організували волонтерський рух, який перевіряє церкви та ввічливо бореться з порушниками.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: