Ashburn, United States
+9°
Вівторок, 19 жовтня 2021,

Ґрета Тунберг, Дональд Трамп та екологічна Америка

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Дональд Трамп прокоментував у Twitter емоційний виступ 16-річної Ґрети Тунберг на Генеральній Асамблеї ООН
  • Ґрета висловила своє небажання бачитись з Трампом
  • Америка має чималі успіхи у скороченні шкідливих викидів в довкілля, але світ про це мовчить

Де це?

  • США, Нью-Йорк

Деталі:

Думаю, що більшість з тих, хто зараз читає цей матеріал, чули-бачили-втомились від виступ юної шведки на Генеральній Асамблеї з питань клімату у Нью-Йорку. Її емоційність, яку також не до кінця розділяє канцлер Німеччини Ангела Меркель, відверто лякає. 16-річна екоактивістка не на жарт лякає людей тим, що ми живемо в епоху страждання та вимирання. Начебто. Згідно з некомпетентною дівчинкою, яка навіть не ходить в школу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УСТАМИ ҐРЕТИ ТУНБЕРҐ ГЛАГОЛИТЬ ІСТИНА ЧИ ПРИХИЛЬНИКИ ЗЕЛЕНОГО ТОТАЛІТАРИЗМУ?

Цікаво, що думають інші світові лідери про дівчинку, яка дісталась до місця саміту, перепливаючи Атлантичний океан. Ми пропонуємо вам думку мабуть найцікавішого персонажа світової політики — Дональда Трампа.

Спочатку президент США сказав, що на саміті його не буде, але тим не менш він неочікувано з’явився, щоб послухати доповіді.

Ще перед подією сама Ґрета розповіла, що не має бажання бачитись із Трампом, оскільки він і так не прислухається до того, що вона там говоритиме. Тож хоч вони не спілкувались віч-на-віч, все ж один одного бачили.

Після Асамблеї Дональд Трамп вирішив за потрібне дати власну оцінку висловленням дівчинки з косичками. Він опублікував пост у Twitter. Ось що він думає про Тунберг: 

“виглядає дуже щасливою молодою дівчиною, яка дивиться у своє світле та прекрасне майбутнє. Це приємно бачити”. 

 

Знаючи Трампа, можна і треба припустити, що тут не обійшлось без сарказму. Адже він до свого посту також додав відео з виступом дівчини, де вона наголошує на тому, що всі екологічні лихоліття відбуваються через бездіяльність світових лідерів. 

“Люди страждають, люди помирають, цілі екосистеми зазнають колапсу. Ми на початку масового вимирання і все про що ви можете говорити — це гроші і казки про всеосяжний ріст економіки”, — робить висновки Ґрета. 

Тунберг також звинуватила світових лідерів у тому, що ті вкрали її мрії і дитинство, відмовляючись побороти кліматичні зміни. Вона стверджує, що незворотній крах для планети Земля відбудеться через 10 років або приблизно до цього часу. 

Екологічні досягнення США

Не бажає Ґрета зустрічатись з президентом Трампом. А чи відомо їй, що видуботок природнього газу в США допоміг суттєво зменшити небезпечні викиди?

Існує такий документ, як Паризький договір про кліматичну єдність країн. І на зустрічі ООН обговорювали про те, як змусити держави виконувати умови цього міжнародного документу.

Але попри те, що країни, які підписали кліматичну угоду, зголошуються виконувати обіцянки, які розміщені у ній, все далеко не так, як хотілося б. 

За останній рік лише п’ять європейських націй скоротили шкідливі викиди майже на 50%. Найбільш загрозливий континет – це Азія. Китай та Індія будують нові вугільні заводи кожного тижня. 

Два роки тому Трамп ініціював вихід  США з Паризького договору. Схоже, він таки зміг передбачити всю гнилу середину цього “екологічного” дійства. 

Очевидно, що Трамп просто знав незручну правду і на відміну від більшості членів американського уряду, починаючи від колишнього президента Барака Обами, обрав ігнорування документу. 

Будьмо реалістами: чимало націй, принаймні це точно стосується Китаю, не мають наміру заповільняти свою економіку для того, щоб підтримувати всі заходи з попередження глобального потепління. 

Паризький договір мав трохи більше, ніж $100 мільярдів внеску від США для допомоги іншим країнам світу. 

У європейській, азійській, канадській та американській пресі Трампа ідентифікують як лиходія кліматичних змін. Як говорять ліві, він є “запереченням”. 

Але насправді світові підкладають сім мішків гречаної вовни. Паризький договір та його оспівування — це просто ціль конкретних партій та людей без реального позитивного підґрунтя.

ООН засвідчує силу “колективної дії”, а що ж насправді дає договір?

Пустотілі обіцянки, лють до тих, хто їх не підтримує, пафосне звертання до громадян, цькування Трампа та американської делегації в США, є просто дитячою грою на публіку. 

У той момент, коли ООН говорить про апокаліптичність нашого майбуття, підтримуючи таких, як малолітня Ґрета Тунберг, Америка робить більше, ніж інші для зменшення парникового ефекту від викидів газу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЩО ПРИХОВУЮТЬ СВІТОВІ ВИРОБНИКИ ПРО ПАРНИКОВІ ГАЗИ?

Тут вже роками видобувають сланцевий газ. Раніше Берні Сандерс, сенатор Сенату Вермонта, хотів заборонити видобуток, а колишній віце-президент Джо Байден хотів припинити процес. 

Переваги сланцевого газу  це перероблення вугілля та інших малоефективних джерел енергії та й коштує це дешевше. 

Ось така от іронія: нація, яка не є підписантом Паризького договору, значно зменшила викиди вуглецю за останні два роки на відміну від активних членів. 

Чи багато людей, які ведуться на те, що Америка зовсім не турбується про довкілля, знають про це? 

Це просто якісна кампанія лівих сил, які використовують для своєї інформаційної боротьби навіть дітей.

Як це часто буває у житті, ті підписанти, які є палкими обвинувачами, не досягли значного екологічного прогресу: Іспанія, Німеччина, Італія. Проте вони зазвичай пропонують світові грандіозні обіцянки очистити планету. 

Ну а лідери в Пекіні взагалі зацікавлені не у боротьбі з глобальним потеплінням, їм вигідніше стати найбільш могутньою державою у світі. Відсоток збільшення річних викидів газів, які створюють парниковий ефект у Китаї, є більшим, ніж кількість загальних річних викиди газів у Канаді кожного року. 

В’єтнам, Індонезія, Індія та багато інших азійських націй кмітливо розвивають і відчувають потребу у більш меншовартісних джерелах енергії. І енергія ця береться не з вітряків. Вони будують вугільні і газові заводи. Вони дешевші та потребують менше електричної енергетики для забезпечення громадян. 

Замість всіх бюрократичних формальностей, дехто вдається до реально дієвих методик з охорони навколишнього середовища. 

Час застосовувати ті практики, які працюють і коштують менше. Якщо решту світу буде слідувати за Америкою та використовувати більш природний газ, планета стане більш чистою та процвітаючою. 

Енергетична бідність потужно гальмує розвиток економіки по всьому світу. І коли успішні нації вчать бідніших використовувати вітер та сонце як енергію, вони тим самим позбавляють тих можливості жити кращим та здоровішим життям. 

Технології, інновації і приватне підприємництво збереже світ від екологічного лиха. Америка довела це і решта світу повинні проявити мудрість і зупинити читання мораллей, а робити щось справді дієве.

 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: