Ashburn, United States
+9°
Вівторок, 19 жовтня 2021,

“Старі нацики та іхтамнєти” - “Лапті пропаганди” на Nikomu

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Російський депутат фактично визнав воєнне втручання РФ на Донбасі
  • Росія проводить ще гіршу політику "мовного геноциду", ніж Україна
  • Окупанти наводять вигадані та хворі докази "від ОБСЄ" про обстріли Донбасу з боку ЗСУ

Де це?

  • Донецька область, Україна
  • Луганська область, Україна
  • Москва, Російська Федерація

Деталі:

Чи можна вважати маніпуляцією те, що робиться відкрито та, якщо чесно, тупо? Так, але до маніпуляції цьому ще далеко, бо це є просто неякісною брехнею. Сьогодні Nikomu, як і щотижня, розкаже вам про фейли російських пропагандистів та повну відмінність дійсності від вигаданого ними хворого світу. 

Куди ділась “гражданська вайна”?! 

Знаєте, росіяни настільки переймаються (не)братнім народом, що створили ресурс, повністю присвячений Україні. Здавалося б, такими є практично всі російські телеканали, але там все ж таки іноді з’являються сюжети про братній сирійський народ, синдром вставання з колін та, звісно ж, термос Путіна. Отож, на порталі “Украина.ру” не так давно з’явився коментар російського політолога та депутата Держдуми Сергія Маркова стосовно перспективи французько-російських стосунків. Він – увага – як представник законодавчої влади, заявив, що Макрон, в обмін на покращення стосунків з РФ, зняття санкцій та відвідування московського побідобісся 9 травня зажадає від Путіна, аби той “здав Донбас”. “Здати Донбас” – означає кинути “дамбаський нарот” напризволяще у боротьбі з бойовими українськими філологами, що забороняють російську граматику, написану на основі української. 

Однак стривайте: як Путін може здати Донбас, якщо Донбас самостійно влітку разом з картоплею викопує танки і конвеєром штампує алкашів, що йдуть воювати? Може експерту йдеться про здачу в плані дипломатії та підтримки? Так ні, бо навіть Росія, рекордсмен у визнанні вигаданих держав, котрі сама ж і створила, не визнає “Луганду” та її таку ж хвору подружку. 

Тут, для порівняння, варто пригадати постійну офіційну мантру прес-секретаря вождя РФ Дмитра Пєскова про те, що в Україні “внутрішній громадянський конфлікт”. Виходить, якщо Путін навіть теоретично може “здати Донбас”, тобто якщо інша держава настільки підтримує одну сторону конфлікту, що її роль стає вирішальною, то дивний у нас виходить цей громадський конфлікт. Громадський конфлікт, у якому “іхтамнєти” еволюціонують у “іхтамздохли”, а добриво для танків, щоб ті швидше дозрівали, на Донбас завозять з російських військових частин. 

Як Росію захопили “нацики” 

Здавалося б, істерика через мовний закон вже давно припинилась навіть серед ватних осередків України: язики ніхто не відкусив, у концтабір не загріб та за ґрати не запроторив. Проте пропагандистів з програми “60 минут” несамовито обурює те, що мовним омбудсменом України уряду Зеленського став один з ініціаторів створення мовного закону, котрого вони відкрито називають “старим нациком”. 

Мовний закон, на їхню думку, витісняє та забороняє мови нацменшин і особливо росіян, влаштувавши для них “гестапо”. Цікаво, а чи насправді тільки в Україні існує мовний геноцид? Відкриваємо російське мовне законодавство і в першій же статті читаємо: “Згідно з Конституцією Російської Федерації, державною мовою РФ на всій її території є російська мова.” Виходить, і буряти, і чеченці, і якути – коротше кажучи, всі “рюськіє”, мають володіти російською мовою? А як же “нам так удобнєй” і мовні репресії? Невже жоден носій мокшанської чи чуваської мови не виступив проти свавілля влади, котра нав’язує їм чужу мову?

Ставлячи Росію у приклад вільної країни, де мова спілкування та навчання “залежить тільки від самої людини”, пропагандисти забувають, що їхні програми дивимося ми – ті, хто не шкодує часу, аби перевірити їхню постійну брехню. Отже, розгляньмо прості статистичні дані. 

В Росії проживає приблизно 8 мільйонів українців, але немає жодної україномовної школи. Ще у 2008 році їх було 15. Свіжий приклад: лише за час анексії Криму, всього за 5 років, окупанти встигли закрити усі україномовні школи та майже витіснити кримськотатарську. Натомість лише у Києві діє 16 російськомовних шкіл. Та що там у Києві – у Львові (!) діє 4 російськомовні школи

Ну то що, хто з нас більший нацист: неофашистський бєндєрський Львів, де російський малюк став регіональною стравою, але де є російськомовні школи, чи велика та справедлива Росія, де поважають усіх та діє рівність усіх? 

Ба більше, якщо в цьому питанні законодавство РФ нічим не краще за українське, що ми вже побачили, то виходить, що в Росії правлять такі ж нацики, як і в диктаторській та підконтрольній хунті Україні? Як, все ж таки, швидко може здутися останній бастіон “скрєп, дідів та бояришніка”.

Як змусити ОБСЄ брехати без їхнього відома 

Наостанок – коротко про новини з лінії фронту: ОБСЄ закликає українські підрозділи припинити бомбардувати мирних жителів, підпалювати будинки та провокувати “захисників республіки” – про це повідомляє “Перший республіканський канал”.

Насправді, відкинувши всю брехню донецьких гауляйтерів і просто перевіривши інформацію, стає зрозуміло, що насправді ОБСЄ не звинувачує жодну зі сторін і просто фіксує випадки порушення домовленостей, з чого, після легкого аналізу, стане зрозуміло, хто їх порушив. Того ж дня, коли окупаційні ЗМІ інформували про “об’єктивну роботу ОБСЄ” моніторингова місія опублікувала свій звіт – його ми, власне, і розглянемо. 

Отож, на території приватного сектору в окупованій Михайлівці ОБСЄ зафіксувало воєнні укріплення незаконних збройних формувань. Тобто терористи обладнали позицію там, де живуть мирні жителі і атакували звідти ЗСУ. Окрім цього, у Новолуганському, котру контролюють українські військовики, зі стрілецької зброї було поранено літню жінку.

Ба більше, представникам місії відмовили у доступі до хутора Рози, посилаючись на накази “згори”. Так-так, це той самий хутір, котрий, згідно з заявами окупантів, вщент випалили та знищили “українські карателі”. Цікаво, що ні бойових дій, ні руйнувань на території хутора зафіксовано не було. Тобто, хутір “карателі”, звісно ж, знищили, але ви туди не дивіться і вірте нам на слово – потім з наших новин все дізнаєтесь. 

Враховуючи те, що ОБСЄ діє лише на українській ділянці лінії зіткнення, стає зрозуміло, що будь-яке порушення угод з українського боку було б зафіксовано, однак цього не сталося і всі заяви колаборантів та їх начальників, як завжди, стають простою та зчитаною з аркуша паперу брехнею. 

Якщо ви все ще не впевнені, що російські та колаборантські ЗМІ є виконавцями інформаційних злочинів – регулярно читайте наші дайджести та інформуйте про них, а ми, в свою чергу, обіцяємо вам ще більше трешу та шок-контенту прямо з Останкінської телевежі вже за тиждень.

Найцікавіше - Медіа

Репортаж Nikomu: “Хочете рівності - отримуйте в писок” - як минув перший KharkivPride

Слова, процитовані у заголовку, наш кореспондент почув на харківській площі Свободи у суботу. 15 вересня там пройшов перший “ХарківПрайд”. Як...
Звичаї
Медіа
Україна

Грета Тунберг: екоактивістка, котра маніпулює, як політикиня

Чи можете ви дозволити собі кинути роботу й усі обов’язки, взяти відпустку та рушити у двотижневу подорож на яхті через...
Медіа
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Вуличні перестрілки та вибух злочинності - що змінює право на носіння зброї?

Вже вкотре за місяць у США відбуваються вуличні стрілянини, від котрих страждають пересічні громадяни. Свідчить це, безперечно, про необхідність кращого...
Звичаї
Медіа
Україна

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

Єврокомісія погрожує інтернет-гігантам через поширення fake news

У вівторок, 29 жовтня, Єврокомісія заявила, що Facebook, Google та Twitter повинні зробити більше для подолання фальшивих новин - про...
Влада
Звичаї
Медіа

Канадське державне телебачення популяризує гендерне збочення хлопчиків

Телеканал CBC, суспільний мовник Канади, запустив в ефір провокативну документальну стрічку, яка носить однойменну назву “Drаg Kids”. У ній хлопчики...
Детокс
Звичаї
Медіа

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: