Ashburn, United States
+16°
Субота, 23 жовтня 2021,

Диктатура та геноцид Донбасу - про що росЗМІ брехали на минулому тижні

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Соловйов вважає, що новий Кабмін - купа дилетантів та лінивців
  • Як і попередницею, новою владою в Україні "керують з-за океану"
  • Російські "експерти" стверджують, що Зеленський будує в Україні диктатуру
  • "Зеленський - той самий Порошенко" - або чому президентом мав бути лише кум Путіна

Де це?

  • Москва, Російська Федерація
  • Київ, Україна

Деталі:

Після нетривалої перерви рубрика “Фейки на щодень” повертається з новою порцією брехні, котру російські ЗМІ наговорили минулого тижня. Сьогодні ми розберемо кілька цікавих аспектів останнього випуску програми “Вечер с Владимиром Соловьёвым”. Прибравши від екрана літніх та дітей, ми почули з уст пана Соловйова “глибокий аналіз” складу нового Кабінету міністрів України, застереження щодо “будування диктатури” в Україні та “захоплення Україною заручників”.

“…голова фракції “Слуга народу” мріє не ходити до Ради, а міністр охорони здоров’я не має відношення до медицини…”

Вирвати щось із контексту – справа неважка. В реальності Давид Арахамія, голова фракції “Слуга народу”, у інтерв’ю “Радіо Свободасказав: “ Я сподіваюся, що до Верховної Ради не змусять в костюмах ходити, тому що я просто ненавиджу цей офіційний дрес-код.” Тобто, Арахамія не не бажає ходити до Ради, а не бажає робити це у діловому костюмі.

Новий міністр охорони здоров’я, Зоряна Скалецька, котра, за словами російського “експерта”, не має відношення до медицини, є правницею, що спеціалізується на медичній сфері та є аналітиком з медичного та фармацевтичного права. Окрім цього, у Києво-Могилянській академії вона викладає дисципліни  «Права людини і біомедицина» та «Медичне право». Виходить, що це не пані міністр не має відношення до медицини, а Соловйов не має відношення до журналістики. 

“Маріонетки Держдепу” 

Колишня депутатка “Партії Регіонів”, Олена Бондаренко, протягом програми також заявила, що більшість нового Кабміну має навчання та досвід роботи на Заході. Ба більше, багато хто працював за часів Порошенка. 

Відповідно, тепер Кабмін не тільки непрофесійний та лінивий, а ще й повністю контрольований Державним департаментом США, адже відомо, що хто не сповідує “руській мір”, той агент США. У підтвердження цих слів Соловйов посилається на те, що буцімто USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) диктує нардепам, як ті мають працювати та навіть роздало їм посібники, як правильно це робити. 

Насправді ж USAID просто провело тренінг “Діяльність народного депутата України та функції парламенту” для депутатів від партії “Голос”. Тобто навіть не для всіх депутатів, а для членів найменшої фракції. Очевидно, що не можна розцінювати тренінг як спосіб контролю нардепів, тим більше, що народним обранцям додаткова професійна освіта ніколи не завадить, особливо якщо викладачами є люди, що напевно мають більше досвіду та знань у сфері державного управління.  

Смішним та абсурдним був змонтований “вкид”, на якому під час засідання Верховної Ради президент Зеленський буцімто адресує експрезидентові Порошенко слова “вийди звідси, розбійник”. Презентування цього дійства супроводжувалося схвальними вигуками “експертів” програми, доки хтось не сказав “заспокойтеся, це монтаж”. Тоді Соловйов визнав, що це дійсно був фейк та монтаж, однак, як він сказав, “це фейк, але на це чекає український народ”.

“Зеленський будує диктатуру”

Стверджувалось, що Зеленський прагне підпорядкувати собі усі силові структури, такі як Національна гвардія України, ДБР та НАБУ, котрі були окреслені як “каральні” органи. Якщо ДБР та НАБУ когось і мають карати, то лише корупціонерів, послуговуючись законодавчою базою. Проте Нацгвардія, котра, за словами пропагандистів, складається з колишніх бандформувань, за пропозицією Зеленського, підпорядковуватиметься командувачу Нацгвардії, котрий, в свою чергу, інформуватиме та узгоджуватиме діяльність структури з головою держави. 

Якщо президент, як верховний головнокомандувач, наділений особливими правами у керуванні подібними сферами, це є не диктатурою, а ще однією маніпуляцією з Останкінської телевежі.

До того ж, цікаво, чи можуть російські пропагандисти щось говорити про каральні органи, якщо чекісти та НКВСники, котрі доклали рук до Катинської та Волинської трагедій, котрі були радянським аналогом гестапо, досі вважаються героями в сучасній Російській Федерації?

Натомість “українська експертка” Бондаренко “тримає надію”, що в Україні все ще залишаються рештки демократії. Використовуючи дедукцію, можна зробити висновок, що хтось залишив ці “рештки демократії” для Зеленського. Хто ж це міг бути? Очевидно, що не Порошенко, котрий, посилаючись на російські ЗМІ, вибудував в Україні “кривавий режим”; до речі, згідно з логікою балакаючих голів, режим може програти та законним шляхом передавати владу наступникам. Недовго думаючи, зрозуміло стає, що у цьому списку залишається лише один кандидат – “єдиний і легітимний” утікач, що живе в Ростові. Отож, розквіт демократії в Україні, на думку російських “журналістів”, припав на президентство Януковича.

“В Україні все більше противників НАТО”

Створення атмосфери хаосу, нестабільності, роздроблення та почуття страху – це те, на чому знаються пропагандисти. У їхній логіці та інтенції варто керуватися простою тезою: “Захід – погано, Росія – добре. Всі, хто проти Заходу – за Росію”; виходить, що в Україні все більше прибічників “руського міра”? Але звернімося до статистики: свіже опитування соціологічної групи “Рейтинг” показало, що зараз рівень підтримки курсу до НАТО є найвищим, ніж коли-небудь і складає 53%. Тобто навіть за таким показником Україна все далі відходить від свого молодшого брата, Російської Федерації.

“Україна – піратська держава терористичного типу”

Бурхливе обговорення в студії викликало звільнення з-під варти російського журналіста Кирила Вишинського, головного редактора російського видання “РИА Новости” в Україні, котрого звинувачувано у державній зраді. Соловйов, звинувачуючи Порошенка, заявив, що Україна займається захопленням заручників, а Вишинський, котрого Кремль нагородив медаллю “За повернення Криму”, є героєм. Якщо цього та діяльності інформаційних ресурсів Вишинського, котрі виправдовували анексію Криму, недостатньо, щоб тримати його під вартою, а українського громадянства Олега Сенцова достатньо, аби запроторити його за ґрати, все стає на свої місця: кожен колаборант та сепаратист – герой, а кожен борець за незалежність України – фашист, нацист та злочинець.

Росіяни розчарувалися у Зеленському

Протягом усієї програми наголошувалося, що Зеленський нічим не кращий за Порошенка: він не чує “народ Донбасу” (цікаво б дізнатися, що то таке), він обстрілює садочки та лікарні та переслідує Медведчука. З усього цього виникає лише один висновок: Кремлю не подобатиметься будь-який український президент, чиє прізвище не починається на “Медведчук”. Після цього риторичним стає питання, чи втручалась Росія в українські вибори.

Найцікавіше - Медіа

Репортаж Nikomu: “Хочете рівності - отримуйте в писок” - як минув перший KharkivPride

Слова, процитовані у заголовку, наш кореспондент почув на харківській площі Свободи у суботу. 15 вересня там пройшов перший “ХарківПрайд”. Як...
Звичаї
Медіа
Україна

Грета Тунберг: екоактивістка, котра маніпулює, як політикиня

Чи можете ви дозволити собі кинути роботу й усі обов’язки, взяти відпустку та рушити у двотижневу подорож на яхті через...
Медіа
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

“Старі нацики та іхтамнєти” - “Лапті пропаганди” на Nikomu

Чи можна вважати маніпуляцією те, що робиться відкрито та, якщо чесно, тупо? Так, але до маніпуляції цьому ще далеко, бо...
Медіа
Україна

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Вуличні перестрілки та вибух злочинності - що змінює право на носіння зброї?

Вже вкотре за місяць у США відбуваються вуличні стрілянини, від котрих страждають пересічні громадяни. Свідчить це, безперечно, про необхідність кращого...
Звичаї
Медіа
Україна

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

Єврокомісія погрожує інтернет-гігантам через поширення fake news

У вівторок, 29 жовтня, Єврокомісія заявила, що Facebook, Google та Twitter повинні зробити більше для подолання фальшивих новин - про...
Влада
Звичаї
Медіа

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: