Ashburn, United States
+17°
Субота, 23 жовтня 2021,

Чи кращий комунізм за нацизм?

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Де був поширений комунізм
  • Чому люди не знають про злочини комунізму
  • Чи поніс хтось відповідальність за злочини комунізму

Де це?

  • Російська Федерація
  • Китайська Народна Республіка
  • Федеративна Республіка Німеччина

Деталі:

Людська свідомість не без підстав сприймає слова “фашизм’” та “нацизм” як ворожі, котрі асоціюються тільки з убивствами та жорстокістю. Однак чому зовсім інакше сприймається слово “комунізм”, чому ця ідеологія не вважається такою ж злочинною, як і нацистська?

Геополітичний вплив комунізму

У різні історичні періоди комунізм був розповсюджений у різних країнах: Радянському Союзі, Китаї, Камбоджі, В’єтнамі, Північній Кореї та на Кубі. За часів свого ‘розквіту’, китайський комунізм знищив близько 70 мільйонів осіб. А у СРСР – 20 мільйонів (зокрема понад 7 мільйонів українців). Комуністична експансія сягала навіть країн Центральної та Східної Європи. За різними підрахунками, понад мільярд осіб зіткнувся з кривавим обличчям комунізму. Коли лік іде на мільйони та мільярди, важко асоціювати ці цифри з людьскими життями, але треба примушувати себе, щоб не забувати.  

Причини, чому комунізм не ненавидять так, як нацизм

Отже, комуністична ідеологія є чи не найзлочиннішою в історії, проте чому її не ненавидять так, як нацизм? Є кілька основних причин :

#1. Людству майже нічого не відомо про злочини комунізму

У часи найбільших репресій СРСР дуже рідко фігурував на міжнародній арені та частіше залишався осторонь глобальних питань. Саме у цей період, 1923 – 1939, були скоєні найбільші злочини Радянського Союзу: колективізація, створення ГУЛАГу, Голодомор та Великий терор.

Через повну самоізоляцію СРСР міжнародні організації не мали на нього впливу, а тим більше – доступу до даних про жертви комуністів. Враховуючи те, що Союз вміло приховував всі ці злочини навіть від своїх громадян, міжнародна спільнота про них навіть не здогадувалася (або обирала заплющувати очі). Чого варті заперечення Голодомору багатьма американськими журналістами того часу.

#2. Нацисти фокусувалися на міжнародних злочинах, комуністи ж вбивали переважно своїх громадян

Доки масові вбивства, терори та геноциди залишаються всередині країни й не виходять на міжнародний рівень, доти світова спільнота не звертатиме на це уваги або ж засуджуватиме їх лише на словах. Сьогодні таким чином виглядає світове засудження концтаборів та репресій у КНДР. Проте значно жвавішою і відчутнішою є реакція на випробовування там ядерної зброї, яка є міжнародною загрозою.

Нацисти були зосереджені на міжнародних убивствах і їхні злочини відбувалися у самому серці Європи. З огляду на це, вони постійно висвітлювалися в Західних медіа. Голокост став найголовнішим злочином нацизму та одним з найголовніших факторів, чому нацизм асоціюється тільки з жахіттями.

Пригадаймо, до Аншлюсу і навіть після нього сусіди прагнули ігнорувати злочини Третього Рейху. Проте пізніше усі злочини нацистів відбувалися дослівно на виду: бойові дії, анексовані території та встановлений на них окупаційний режим, створення гетто, репресії мирних громадян – звістки про все це ширились Європою та вцілілими у ній газетами. А трагедію нацистських концтаборів висвітлювали навіть радянські газети, саме тому весь світ знав про те, що коїв нацизм – знав, бо бачив це. Однак ніхто не бачив злочинів комунізму.

Не може бути жодних заперечень, що Голокост є одним із найстрашніших і найбільших злочинів в історії людства. Він забрав понад 6 мільйонів життів. Та не дивлячись не те, що оцінювати розмір трагедії за кількістю людських життів цинічно, комуністичні режими вбивали набагато більше, ніж навіть нацисти. Один лиш Голодомор в Україні за рік знищив понад 6 мільйонів українців. За часи існування ГУЛАГів, у його стінах побувало понад 10 мільйонів громадян, майже 3 мільйони звідти не повернулося.

Однак навіть перед початком найбільших репресій кривавого 1937-го, Сталін заявив, що “жити стало краще, жити стало веселіше”. Постійно говорячи про ворожих імперіалістів та п’яту колону, влада створила для народу причину їхніх можливих проблем та зосередила увагу людей на цьому.

#3. Комуністична ідеологія базується на приємних та ‘справедливих’ словах, нацизм – ні

Часто історики занадто зосереджуються на теоретичних засадах ідеології і не беруть до уваги методи її втілення. Гітлерівський націонал-соціалізм відверто закликав до радикальних і екстремістських дій. Жахливі методи втілення нацистських ідей стали прямим відображенням його теорії та вчення.

Справжнє обличчя комунізму натомість ховалося за утопічними масками, котрі приховували справжні наміри та методи комуністичних ідей. Безкласове суспільство, рівність, спільна власність – ці популістичні слова не можуть не подобатися масам. Через таке формулювання теорії, деякі історики вважають злочини комуністичних режимів ‘викривленням справжнього комунізму’. Однак жоден авторитетний науковець ніколи не заперечив злочинність теорії і вчинків нацистів;

#4 На відміну від Німеччини, жодна комуністична країна не визнала своїх злочинів і не взяла за них відповідальність

Після завершення Другої світової війни, Німеччина разом із міжнародними партнерами провела розслідування злочинів нацизму проти людства. Німці визнали їх, взяли на себе відповідальність і, наскільки це можливо, спокутали свою провину. Власне, спокутують досі. Російська Федерація, як спадкоємиця Радянського Союзу, не визнала і майже не висвітлювала жодних злочинів радянських диктаторів.

Ленін навпаки досі є вельми шанованою особою у Росії, а як стверджує професор лондонського університету Дональд Рейфілд, “люди (росіяни – ред.) все ще заперечують чи сумніваються у існуванні сталінського Голокосту”. Останні опитування показали, що у РФ ставлення до персони радянського тирана чимраз схвальніше серед населення. Ба більше, згідно з опитуваннями, дуже багато росіян вважають будування заводів та розвиток держави справедливим виправданням репресій. Не кажучи вже про ідіотичне та абсолютно злочинне твердження про те, що Сталін “принял страну с сохой а оставил с атомной бомбой”.

Продовжуючи ряд комуністичних диктаторів, варто згадати ‘батька’ китайського комунізму Мао Цзедуна. Жертвами його “Культурної революції” стало понад 40 мільйонів осіб, однак навіть сьогодні в Китаї продовжується популяризація його культу. Дослідження “Sino” стверджує, що 82% китайців схвально ставляться до Мао. Ба більше, його портрети зображено на всіх китайських банкнотах і навіть на стінах Забороненого міста. Не дивлячись на цілковиту капіталістичність устрою країни, пропаганда комунізму в Китаї не вщухає. І просто зараз мільйони Уйгурів живуть у концентраційних таборах під тотальним контролем китайців просто через своє віросповідання.

#5. У людях живе пам’ять не про злочини, а про здобутки комунізму

Ковбаса по 2 рублі та безмежна кількість заводів (які проте безнадійно відставали від капіталістичних) – ось що турбувало людей та викликає ностальгію сьогодні. Самі ці люди, як колишні громадяни СРСР, і є найбільшою проблемою у донесенні до світу правди про злочини радянського комунізму. “Ми жили добре, у нас було все,” – так виглядають їхні базові аргументи.

Чи хочуть ці люди знати, що забезпечувало їхнє “щасливе” життя? Чи хочуть вони чути про те, що заводи та навіть сумнозвісний ДніпроГЕС будували в’язні, котрі жили в нелюдських умовах та отримували платню в 30 разів меншу, ніж звичайний працівник? Очевидно, що маючи багатомільйонні ресурси безкоштовної робочої сили, радянським керівникам під силу було не просто будування заводів, а реалізація майже всіх неосяжних бажань керівної та єдиною партії.

У результаті таких методів форсованої індустріалізації жити людям дійсно стало “краще й веселіше”, однак лише до першого їхнього незадоволення чимось. Комуністична держава забезпечувала людей мінімальним набором продуктів, речей та почуттям стабільності (читай – незмінності) в обмін на їхню свободу та можливість впливати на своє життя в країні.

Комунізм був дуже кострубатою та ізольованою від справжнього живого світу позолоченою кліткою, у котрій трималися цілі народи. Його злочини були не меншими за злочини інших злочинних режимів. Більшими. В усьому світі, і у першу чергу в Україні, ця ідеологія має стати в один ряд зі своїми побратимами – фашизмом та нацизмом.

Один коментар

  • лют

    Справа в тім що більшість тих хто вижив і кого не зачепило вдячні просто тій системі за те що вона їх не перемолола. Так примітивне мишлення” добре що не мене”

Найцікавіше - Медіа

Репортаж Nikomu: “Хочете рівності - отримуйте в писок” - як минув перший KharkivPride

Слова, процитовані у заголовку, наш кореспондент почув на харківській площі Свободи у суботу. 15 вересня там пройшов перший “ХарківПрайд”. Як...
Звичаї
Медіа
Україна

Грета Тунберг: екоактивістка, котра маніпулює, як політикиня

Чи можете ви дозволити собі кинути роботу й усі обов’язки, взяти відпустку та рушити у двотижневу подорож на яхті через...
Медіа
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

“Старі нацики та іхтамнєти” - “Лапті пропаганди” на Nikomu

Чи можна вважати маніпуляцією те, що робиться відкрито та, якщо чесно, тупо? Так, але до маніпуляції цьому ще далеко, бо...
Медіа
Україна

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Вуличні перестрілки та вибух злочинності - що змінює право на носіння зброї?

Вже вкотре за місяць у США відбуваються вуличні стрілянини, від котрих страждають пересічні громадяни. Свідчить це, безперечно, про необхідність кращого...
Звичаї
Медіа
Україна

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

Єврокомісія погрожує інтернет-гігантам через поширення fake news

У вівторок, 29 жовтня, Єврокомісія заявила, що Facebook, Google та Twitter повинні зробити більше для подолання фальшивих новин - про...
Влада
Звичаї
Медіа

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: