Ashburn, United States
+15°
Субота, 23 жовтня 2021,

Антихристи, "майдануті" та малороси: про що брехали росЗМІ на минулому тижні?

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

 • РосЗМІ: українці визнають тільки Московський патріархат
 • Пропагандисти вважають, що існує окремий "народ Донбасу"
 • 2 "поранених" ОМОНівці - це трагедія для ЗМІ, а 1000 затриманих людей - лише статистика

Де це?

 • Київ, Україна
 • Донецьк, Україна
 • Москва, Російська Федерація

Деталі:

Фейків ніколи не буває забагато! Це в черговий раз підтверджують російські засоби масової дезінформації. Nikomu продовжує ідентифікувати пропаганду та маніпуляції на інформаційному фронті і сьогодні на нас чекають: українські розкольники, донбаський народ та московські автозаки. 

Хресна хода УПЦ МП

Першим презентуємо вам свіжий матеріал ресурсу “Росія 24” про перебіг святкування 1031 річниці хрещення Руси-України. У новому матеріалі російські пропагандисти насправді постаралися зробити величезний вінегрет: тут і агресивні розкольники, і радикали, і навіть Крим. Отож, погляньмо на найцікавіші тези:

 • “У хресній ході взяло участь 300 тисяч вірян. Стільки в Україні не збере ні мітинг, ні парад.” 

Як інформує Радіо Свобода, посилаючись на представництво київської поліції, у ході взяло участь 30 тисяч вірян, тобто вдесятеро менше, ніж стверджує російський ресурс. Причин брехати офіційній установі правопорядку немає, а причин брехати російським медіа – ну, ви розумієте. Так, можливо паради та мітинги зазвичай збирають менше. Натомість Майдан, як символ свободи (про котру росіянам невідомо), збирає мільйон, пам’ятайте про це.

Звідки взялося число у 300 тисяч – невідомо. Можливо, українські карателі, доїдаючи російськомовних дітлахів, звезли до Києва всю Вінницю, можливо, журналісти “Росія 24” не вміють рахувати, але найімовірніше те, що кількість учасників “збільшили” у десять разів для того, аби створити візуальний ефект, що саме Московський патріархат є панівною церквою в Україні, що саме до нього тягнуться люди і тільки йому довіряють. Це свідчить про те, що РФ відверто зацікавлена у такому розкладі сил. Цікаво, чому?

 • “Лише величезна кількість поліції врятувала вірян від традиційних провокацій з боку радикалів”

Не знаємо, як в РФ, але в Україні масові культурно-релігійні заходи зазвичай охороняються поліцією, однак навіть якщо помічені певні провокації, то про них також стає відомо (так це було, наприклад, під час київського Маршу рівності). МВС України на сторінці у фейсбуці закликало вірян не порушувати правопорядок та не піддаватися на провокації (потенційність котрих завжди треба враховувати). Натомість жоден авторитетний ресурс не надав жодної інформації стосовно навіть можливості провокацій. Ба більше, київська поліція ствердила, що захід минув без порушення громадського правопорядку. І ніяких радикалів та провокацій. Єдиною провокацією є “Росія 24”, що за будь-яку ціну намагається розпалити ворожнечу між українцями.

 • “На ході постійно лунали слова про єдність слов’янських народів і під ці слова президентові України подали петицію про відновлення залізничного сполучення з Кримом”

В першу чергу, варто зазначити, що хресна хода пов’язана із залізницею так само, як і Росія зі слов’янськими народами – тобто ніяк. Звісно ж, немає жодних доказів того, що “українці вимагають єдності з РФ” (до чого і схиляє інтенція всієї статті) і нас, як завжди, просять повірити на слово – зманіпульоване та насичене шовінізмом слово. Для довідки, під гаслами захисту братів-слов’ян РФ вступила до, щонайменше, трьох воєн: Першої та Другої світових та російсько-української війни, тому будьте обачні.

“Неукраїнський” Донбас

“Украина.ру” – російський ресурс, повністю присвячений Україні, у черговій статті вкотре видав бажання Кремля: закріпити у думках людей, що Донбас – російський і завжди таким був. Зараз ми розберемося, чому це так і як пропаганда в’їдається в мозок: 

 • “Навіть українське вторгнення на Донбас не змогло його зломити”

Дивовижно, але, згідно з росЗМІ, у 2014 році Україна напала сама на себе. За логікою російських пропагандистів, якщо військовики змінюють дислокацію та прибувають до регіону, де вони зараз потрібні, це називається вторгненням, вторгненням українських бійців до України. Такими меседжами “журналісти” вкладають у голову читачів, що буцімто Донбас ніколи не був українським, адже поняття “вторгнення” закладає попередню наявність кордонів, певну відмінність від іншої території, чого не існувало до початку “захисту російськомовних”.

 • “Міста на берегах Сіверського Дінця будували російські люди”

Аби не говорити забагато, наведемо кілька прикладів міст, котрі лежать на берегах Сіверського Дінця: Ізюм та Лисичанськ. Перша фортеця на місці Ізюма виникає у 1663 році і засновує її полковник слобідського козацького полку Яків Чернігівець. Далі традицію розвитку міста Ізюм продовжили ті самі слобідські козаки. “Козаки” – розумієте? Сучасний Лисичанськ, за даними Інституту історії України, було засновано 1710 року слобідськими, запорізькими та донськими козаками. Як видно, про ніяких “руських” йтись не може і на цьому можна ставити крапку.

Автор також наголошує, що міста Донбасу активно розвивали усі: росіяни, британці, німці, французи, поляки. Але ніде не згадуються українці, ніби їх і не було (ах, точно, нас же Ленін вигадав!). Натомість згадується, що деякий час Донбас “освоювали” і малороси. Ви ж розумієте, про кого йдеться? З такої тези виникає і те, яке уявлення про українців хоче створити російська пропаганда: їх там не було, бо їх і взагалі не було.

В Москві затримано 1000 осіб, а постраждали ОМОНівці

Протест 27 липня, організований “опозицією”, став причиною масових затримань та побиття людей поліцією. Зараз ми побачимо, з якого боку були висвітлені події федеральними телеканалами та чи були висвітлені взагалі. 

Насправді, жоден федеральний телеканал не випустив жодного матеріалу на тему протестів під стінами мерії, а зосереджувався на новинах спорту та ситуації в інших країнах. Деякі новини про протест публікувалися на сайті програми “Вести”, що транслюється на каналі “Россия 24”, тож розгляньмо їх:

 • “Було затримано 295 осіб, а всього на мітингу було присутньо 3.5 тисяч громадян”

Згідно з протоколом МВС РФ, на котрий посилається телеканал “Дождь”, у акції протесту взяли участь 10 тисяч громадян, однак на сайті було вказано число у 3.5 тисяч, що суттєво менше за дійсне. Подібна ситуація спостерігається і з затриманнями: ОВД-Инфо повідомляє, що понад тисяча осіб була затримана та доставлена до понад 70 відділень поліції. Очевидно, що органи “правопорядку”, як і медіа, навмисне приховують розміри протесту, аби не сколихнути щось не те у головах телеглядачів.

 • “Протестувальники застосовували перцевий газ і травмували двох росгвардійців”

Правда це чи ні – не має для нас жодного значення. Натомість застосуймо логіку: мабуть, для неозброєної людини доречно застосовувати сльозогінний газ проти армії амбалів, що має на меті побити вас та ще й кинути за ґрати. Але звернімо увагу на інше: за даними багатьох “опозиційних” російських медіа, понад 70 протестувальників було жорстоко побито поліцією. Підтверджує ці слова і відеоматеріал видання “Meduza”. 

Виходить, здоров’я двох ОМОНівців для великих медіа набагато важливіше, ніж порушення громадянських прав та регулярні розправи над мітингувальниками. Інтенція таких матеріалів відкрито скерована на виклик почуття жалю до росгвардійців і засудження протестувальників. Однак це ж не так і важливо, правда? Головне – це висвітлити “високу ймовірність провокацій на хресній ході у Києві”.

Отже, концерни пропаганди та фейків продовжують роботу у звичному ритмі, тому наша з Вами задача також залишається незмінною: знаходити та знешкоджувати це зерно ненависті і неправди у головах людей. Знищуйте це зерно разом з нами і ніколи не довіряйте своє життя телевізору.

 

Найцікавіше - Медіа

Репортаж Nikomu: “Хочете рівності - отримуйте в писок” - як минув перший KharkivPride

Слова, процитовані у заголовку, наш кореспондент почув на харківській площі Свободи у суботу. 15 вересня там пройшов перший “ХарківПрайд”. Як...
Звичаї
Медіа
Україна

Грета Тунберг: екоактивістка, котра маніпулює, як політикиня

Чи можете ви дозволити собі кинути роботу й усі обов’язки, взяти відпустку та рушити у двотижневу подорож на яхті через...
Медіа
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

“Старі нацики та іхтамнєти” - “Лапті пропаганди” на Nikomu

Чи можна вважати маніпуляцією те, що робиться відкрито та, якщо чесно, тупо? Так, але до маніпуляції цьому ще далеко, бо...
Медіа
Україна

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Вуличні перестрілки та вибух злочинності - що змінює право на носіння зброї?

Вже вкотре за місяць у США відбуваються вуличні стрілянини, від котрих страждають пересічні громадяни. Свідчить це, безперечно, про необхідність кращого...
Звичаї
Медіа
Україна

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

Єврокомісія погрожує інтернет-гігантам через поширення fake news

У вівторок, 29 жовтня, Єврокомісія заявила, що Facebook, Google та Twitter повинні зробити більше для подолання фальшивих новин - про...
Влада
Звичаї
Медіа

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: