Ashburn, United States
+16°
Субота, 23 жовтня 2021,

Що приховують 8 популярних туристичних об'єктів?

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Популярні об'єкти архітектури дивують розмірами та несподіваними знахідками

Де це?

  • планета Земля

Деталі:

До цих популярних місць щороку стікаються мільйони туристів з усього світу. І мало, хто з них замислювався, про те, що в них ховається. Унікальні особливості цих місць приховані прямо перед носом. Давайте подивимося на цікаві деталі, які можуть стати новим відкриттям.

У будівлі NASA своя погода

Будівля NASA призначена для остаточного монтажу космічних кораблів. Масштаби споруди дійсно вражають. Кожна зі смуг зображеного на ньому прапора шириною з автобус. А синій прямокутник з зірками на тому ж прапорі за розміром дорівнює баскетбольному полю.

Через величезної висоти споруди під його дахом іноді утворюються хмари і випадають справжні опади. Цікавий факт – цей будинок є одноповерховим.

Мексиканська статуя Ісуса виявилася більш людяною, ніж припускали вчені

У 2014 році в Мексиці реставратори взялися за відновлення дерев’яної статуї «Смирення Христа». У процесі вони знайшли шокуючу деталь.

При проведенні стандартної процедури рентгену виявилося, що в роті у 300-річної скульптури справжні людські зуби. Вчені вважають, що це був посмертний дар вірянина.

Одна з численних статуй Будди приховує всередині людські останки

Певною мірою це не статуя, а саркофаг. Усередині 1000-річної статуї Будди реставратори виявили справжню людську мумію, причому абсолютно випадково. Верхня частина скульптури є саркофагом з позолоченого пап’є-маше, який мав оберігати тіло мумії від зовнішніх пошкоджень, а також зберігати поховані разом з нею стародавні тексти.

 

Вчені вважають, що, швидше за все, людиною в саркофазі був шанований монах. Його тіло було заховано в золотистий кокон після процесу самомуміфікації. Чоловік навмисне ще в процесі життя намагався довести себе до стану мумії.

На Вашингтонському кафедральному соборі ховається головний лиходій

На перший погляж собор виглядає як середньовічна споруда, але насправді будівля була побудована в ХХ столітті. При оздобленні будівлі використовувалися сучасні скульптури.

 

У тому числі в складній архітектурі сховався Дарт Вейдер. Він опинився там завдяки дитячому конкурсу на кращу горгулью для собору.

Годинники Біг-Бена регулюються за допомогою монет

Як і всім механічним годинникам, Біг-Бену потрібне постійне калібрування, інакше хід годинника на вежі може порушуватися.

Щоб годинник показував правильний час і справно працював, їх регулюють за допомогою старих монет в 1 пенні. Кожна покладена на маятник монетка прискорює його рух на 0,4 секунди в добу.

На горі Рашмор висічені не тільки обличчя президентів

Над бюстами на горі Рашмор працював архітектор Гутцон Борглум. Його робота зайняла 14 років. Мало хто знає, але він залишив маленький секрет – за головою Авраама Лінкольна скульптор спроектував таємну кімнату, в якій, планувалося зберігати документи для майбутніх поколінь.

Зі смертю архітектора робота на горі була припинена. Пізніше працю батька завершив син Борглум. А в 1998 році кімната, яку так хотів бачити на горі творець ансамблю, була обладнана емалевими панелями, які розповідають історію гори Рашмор.

Саграда Фаміліа містить сучасні споруди всередині

Знаменитий собор, який спроектував Антоніо Гауді, є зразком модернізму і збоку будівля виглядає як старовинна споруда. Але вона не така стара, як здається на перший погляд.

На шпилі базиліки можна піднятися на ліфті, змонтованому усередині будівлі, а підйом і спуск відбуваються по довгих гвинтових сходах, які налічують понад 300 сходинок.

У Пізанської вежі є своє призначення

Пізанська вежа – популярне місце серед туристів. Кожен вважає своїм обов’язком сфотографуватися на тлі вежі. Але мало хто знає, що знаходиться всередині вежі.

Насправді це не просто вежа, а дзвіниця. На її верхівці досі висять 7 дзвонів, налаштованих на 7 нот музичної гами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРАН ДОСІ НАЙБІЛЬШИЙ СПОНСОР ТЕРОРИЗМУ

Найцікавіше - Детокс

Як Джеффрі Епштейн приймав найвпливовіших людей у світі на своєму власному педофільському острові

Фінансист Джеффрі Епштейн, який, начебто, покінчив життя самогубством у буцигарні 10 серпня цього року. Там він опинився через обвинувачення у...
Гроші
Детокс

Фрейя Манготра – 10-річна дівчинка, у якої IQ вище, ніж у Ейнштейна і Хокінга

У 10 років дівчинка отримала 162 бали у тесті IQ. Вона обігнала Альберта Ейнштейна і Стівена Хокінга на 2 бали. Дитину офіційно визнали генієм

Детокс
Наука та Технології

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

15 неймовірних фото з минулого, які здаються нам безглуздими

Раніше модні фотосесії були дійсно гучними, наприклад, як вам фото на тлі ядерних вибухів

Детокс
Звичаї
Наука та Технології

Канадське державне телебачення популяризує гендерне збочення хлопчиків

Телеканал CBC, суспільний мовник Канади, запустив в ефір провокативну документальну стрічку, яка носить однойменну назву “Drаg Kids”. У ній хлопчики...
Детокс
Звичаї
Медіа

Росія приховала від світу радіаційний вибух у 2017

На таємницю дворічної давності пролили світло німецькі та італійські науковці. Виявляється, Росія приховала витік відходів на заводі Маяк у 2017...
Влада
Детокс
Наука та Технології

Ілон Маск каже, що ми живемо у симуляції і ось чому це хороші новини

За останні роки Ілон Маск став іконою технологічного прогресу чи не більшою ніж у свій час був Стів Джобс. Його...
Детокс
Наука та Технології

Усі наші карти неправильні: перше правдиве зображення світу

Вчені розробили реальне зображення світу. Багато країн, у тому числі Росія та Канада, не настільки великі, як ми думаємо

Детокс
Наука та Технології

5-річному хлопчику приписують сексуальне домагання

В Америці як завжди трапляються просто безпрецендентні приклади якоїсь гнилої ні то толерантності, ні то просто дикості. Вслухайтесь лишень: 5-річного...
Влада
Детокс

Гетеросексуальна сім'я в Україні - більше не норма і не цінність?

В Україні, а саме у Запоріжжі, є фонд, який вигадав одну дуже “кумедну” і на їх думку корисну річ. Вони...
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: