Довічно ув'язнений американець помер і воскрес: тепер хоче звільнення
Про те, як:
- Американського в'язня вивели зі стану клінічної смерті і тепер він вимагає скасування довічного ув'язнення
- Судді розглянули клопотання та не задовільнили його
- На державному рівні немає кодового визначення слова "життя"
Деталі:
Інколи фантазії людей немає меж. От, наприклад, як в американця, який стверджує, що він не повинен більше відбувати своє довічне ув’язнення, так як помер. Ну, і воскрес очевидно.
66-річний Бенжамін Шрейбер відбуває своє довічне ув’язнення без можливості умовно-дострокового звільненняв в одній із колоній штату Айова після того, як його визнано винним у вбивстві чоловіка ручкою сокири у 1996 році.
Нещодавно чоловік подав до суду позов, у якому йдеться про те, що він помер ще у 2015 році. Але в госпіталі йому повернули життя без його згоди. От така от несподівана заява.
В травні 2015 року містеру Шрейберу, який на той момент перебував у в’язниці, стало погано: його мучили судоми та піднялась висока температура його забрали до госпіталю після судоми та високу температуру. Причина його недуги – великі камені у нирках, які призвели до септичного отруєння.
Коли чоловік втратив свідомість в університетському госпіталю та клініці в Айові, медичний працівник зателефонував його брату, і той сказав, що вони можуть дати йому ліки, які втамують його біль, але вони також мають дати йому піти з життя.
В госпіталі він помер. Але це була клінічна смерть і його повернули до життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВУЛИЧНІ ПЕРЕСТРІЛКИ ТА ВИБУХ ЗЛОЧИННОСТІ – ЩО ЗМІНЮЄ ПРАВО НА НОСІННЯ ЗБРОЇ?
Тепер Бенжамін Шрейбер стверджує, що він відбув покарання до своєї клінічної смерті. Він докоряє тим, що йому повернули життя попри вказівку його брата та його власне розпорядження не рятувати його.
Але суд в Айові дійшов до того, що якщо вбивця таки “відродився”, то він повинен повернутись до в’язниці.
У свою чергу Шрейбер вважає, що випустити його мали ще 4 роки тому. Він так само попросив скликати обговорення з трьох суддів, щоб вони дозволили йому далі проживати своє життя поза межами в’язниці.
Суд відхилив його клопотання цього тижня, пояснюючи це тим, що нижня судова палата нівелювала його петицію.
Ці претензії вбивці до суду розпочались ще у 2018 році у суді округу Вапелло.
Поки прес-секретар госпіталю не коментує цю ситуацію, як і адвокат Шрейбера.
Суддя Потерфільд написав, що так, як “життя” не має понятійного визначення за державним кодуванням, тому судді розглянули “простий зміст” цього слова. Отож цілком зрозуміло, що зараз містер Шрейбер абсолютно живий, тому він повинен продовжити проходити своє покарання.
“Ми не знаходимо його аргументацію переконливою”, – написав суддя Поттерфільд, додаючи, що судді прийшли висновку, що навряд чи законодавство б просто так відпускало на свободу тих, кого обвинуваючують у кримінальних злочинах через те, що медичні працівники повертають їм життя проти їхньої волі.
Але Шрейбера не перший з такими оригінальними заявами до суду.
Джеррі Розенберг, який був обвинувачений у вбивстві двох нью-йоркських детективів поліції у 1962 році, подав клопотання до суду, просячи, щоб йому дозволили вийти з в’язниці після того, як він помер, коли його серце зупинилось під час хірургічного втручання.
Тодішній суд теж відхилив це прохання, пишучи, що легально він не був мертвим.
Ів Бренсік Прімус, професорка, яка викладає кримінальне право в Мічиганському юридичному університеті, сказала, що вона не здивована, що такий прецедент повторився знову.
“Тут так зійшлись зорі – в обох медичних випадках і в покараннях, з якими зіштовхнулась людина, це наштовхнуло на такі аргументи”, – сказала вона.
Професор Прімус сказав, що те, коли люди вирішують офіційно померти перед тим, як вони будуть поверненні до життя, може створити ряд проблем не лише в плані кримінального вирішення, але для страхування та спадку.
“Це піднімає питання, що життя та смерть означає для цілей кримінального законодавства”, – сказав професор Кохен.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: