Ashburn, United States
-6°
Понеділок, 17 січня 2022,

Коли спимо — очищаємось від токсинів

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Сон - не просто процес відновлення організму, але й час, коли ми очищаємось від токсинів
  • Вчені шукають ліки проти Альцгеймера
  • Складний біологічний процес вночі рятує нас від ожиріння та інших серйозних захворювань

Де це?

  • Світ

Деталі:

А вам батьки говорили в дитинстві, що потрібно спати, аби вирости великим та сильним? Думаємо, що говорили. А чи знаєте ви вже в дорослому віці, що сон так само корисний та потрібний, як здорове харчування та регулярні вправи, бо під час нього мозок очищує організм від токсинів та всіляких шлаків?

Брак сну погано впливає на активність протягом дня: настрій, енергію, концентрацію та швидкість реакції. Також недосип може призвести до ожиріння та серйозних захворювань. Наші мислення та пам’ять напряму залежать від якісного та повноцінного сну.

Як тільки ми влягаємось у наше ліжечко і розслабляємось, наш мозок навпаки береться до роботи. 

Протягом дня мозок отримує багато стимулів, тригерів і не на всіх може відповісти. От за одну годину у вашій голові може промайнути чимало ідей, згадок, але це зовсім не означає, що мозок виділятиме кожну із них і буде відразу все реалізовувати. Але те, що думок мільйони — то факт. 

Під час сну мозок впорядковує хаос в нашій голові: одні файли стираються, натомість з’являється місце для інших. Саме тому рекомендують вирішувати важливі задачі на свіжу голову. 

Це також пояснює те, чому люди, які страждають від дефіциту пам’яті, можуть згадати ім’я друга сорокарічної давності, але не пам’ятають, що вони їли на обід. Їхній мозок не має сили створювати нові зв’язки і накопичувати нові спогади. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОПОВІ ПОРАДИ ДЛЯ ТІЛА ТА ДУШІ НА НОВИЙ 2020

Але мозок працює також і як фільтр: очищає організм від шкідливих продуктів життєдіяльності, які накопичились протягом дня: токсини, бета-амілоїди, які спричиняють хворобу Альцгеймера. 

За день поживні речовини проходять повз нейрони в мозку, також повз всі органи тіла, щоб створити паливо для енергії. Еенергія це добре, але вона виробляє зайвий білок, який накопичується протягом годин без сну. Його потрібно вивести з організму – мозок це робить під час сну. 

Наш сон має кілька фаз: від дрімоти до глибокої сплячки, майже безсвідомий відновлюваний сон характеризується повільними мозковими хвилями. Фаза швидкого сну настає якраз тоді, коли наш мозок особливо активний. Це мить сновидінь. 

Дослідження 2013 року на мишах показало, що під час цієї фази спинномозкова рідина, рідина яка оточує мозок та спинний мозок очищається від зібраних токсинів, але поки не відомо як достеменно це відбувається у людей. 

Тобто, щоб сон був якісний, він має пройти усі стадії.

Нещодавно у журналі Science опублікували  досліження: бостонські дослідники використовували неінвазивні методи на людях, показуючи, що електрична активність мозку відіграє роль у цьому процесі. 

Мозкові хвилі виробляють елетричний пульс від маси нейронів, підтримуючи їх в ритмі. Їхня активність є швидша, коли ми активні, і повільніша, коли ми спимо. 

На піддослідних були приєднанні датчики з енцефалогрофа і так звіряли їхню електричну активність, коли вони спали. Перевіряли рівень токсинів. 

Складний біологічний процес

Звідси дослідники виявили, що під час фази швидкого сну нейрони можуть синхронізуватись та зупинятись в один і той самий час. Під час цього “тихого часу” кров омиває мозок. В цей час мозок потребує менше кисню, бо ми неактивні. Коли крок омила органи, спиномозкова рідина заповнює вільний простір, омиваючи від токсинів сам мозок. 

Це ілюструє важливість сну.

Нейрони зайняті, коли ми рухаємось, вони без зупину працюють в унісон і потребують кисню, щоб працювати. 

І немає окремої кімнати в нашому організму для токсинів, спинної рідини та інших продуктів нашої активності. Люди, які хворіють, наприклад хворобою Альцгеймера, мають проблеми з очищенням мозку та організму загалом.

Тож вчені шукають способи покращення омивання спиномозковою рідиною мозку під час сну. Це може попередити чи лікувати хворобу Альцгеймера. 

Багато способів віднайти медикаменти для лікування цього захворювання, що фокусуються на бета-амілоїдах, не принесли суттєвих результатів. 

Доки тривають розслідування, ми повинні цінувати кожну хвилину сну, бо вона, без перебільшення, на ціну золота. 

Найцікавіше - Детокс

Фрейя Манготра – 10-річна дівчинка, у якої IQ вище, ніж у Ейнштейна і Хокінга

У 10 років дівчинка отримала 162 бали у тесті IQ. Вона обігнала Альберта Ейнштейна і Стівена Хокінга на 2 бали. Дитину офіційно визнали генієм

Детокс
Наука та Технології

Як Джеффрі Епштейн приймав найвпливовіших людей у світі на своєму власному педофільському острові

Фінансист Джеффрі Епштейн, який, начебто, покінчив життя самогубством у буцигарні 10 серпня цього року. Там він опинився через обвинувачення у...
Гроші
Детокс

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

15 неймовірних фото з минулого, які здаються нам безглуздими

Раніше модні фотосесії були дійсно гучними, наприклад, як вам фото на тлі ядерних вибухів

Детокс
Звичаї
Наука та Технології

Канадське державне телебачення популяризує гендерне збочення хлопчиків

Телеканал CBC, суспільний мовник Канади, запустив в ефір провокативну документальну стрічку, яка носить однойменну назву “Drаg Kids”. У ній хлопчики...
Детокс
Звичаї
Медіа

Росія приховала від світу радіаційний вибух у 2017

На таємницю дворічної давності пролили світло німецькі та італійські науковці. Виявляється, Росія приховала витік відходів на заводі Маяк у 2017...
Влада
Детокс
Наука та Технології

Ілон Маск каже, що ми живемо у симуляції і ось чому це хороші новини

За останні роки Ілон Маск став іконою технологічного прогресу чи не більшою ніж у свій час був Стів Джобс. Його...
Детокс
Наука та Технології

Усі наші карти неправильні: перше правдиве зображення світу

Вчені розробили реальне зображення світу. Багато країн, у тому числі Росія та Канада, не настільки великі, як ми думаємо

Детокс
Наука та Технології

Гетеросексуальна сім'я в Україні - більше не норма і не цінність?

В Україні, а саме у Запоріжжі, є фонд, який вигадав одну дуже “кумедну” і на їх думку корисну річ. Вони...
Детокс
Звичаї

5-річному хлопчику приписують сексуальне домагання

В Америці як завжди трапляються просто безпрецендентні приклади якоїсь гнилої ні то толерантності, ні то просто дикості. Вслухайтесь лишень: 5-річного...
Влада
Детокс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: