Ashburn, United States
+18°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

Гендерна різниця в оплаті праці

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

 • Чи правдиве твердження про те, що жінкам платять менше просто через їх стать
 • Що кажуть дослідження про причини різниці розмірів оплати праці між статями
 • Чому розмір оплати праці це питання вибору, а не статі

Деталі:

Існує популярне твердження про те, що чоловіки в середньому отримують на 23% більше ніж жінки за однакову роботу. Сьогодні ми хотіли б заглибитись у цю тему і визначити, наскільки це відповідає дійсності.

Почнемо з логічного запитання:

Якщо за однакову роботу працівників однакового рівня кваліфікації жінки отримують 77 гривень там, де чоловіки  отримують 100, то чому компанії не наймають лише жінок? Невже вони не хочуть зекономити? Чи може, не вміють рахувати? Адже очевидно, що жінки не чим не гірші у плані когнітивних та аналітичних якостей. 

Справа у тому, що ці підрахунки різниці оплати відображають не стільки гендерну несправедливість, скільки різницю між статями та вибори, які жінки та чоловіки роблять у своїй кар’єрі. Адже ця статистика не враховує сферу діяльності, посаду, освіту чи кількість робочого часу.

Далі ми цитуємо кілька досліджень і вони здебільшого американські, оскільки в Україні ця тема ще не набула такого розголосу, як на заході. Та живучи у глобальному світі, наша країна не відрізняється аж так сильно від міжнародних трендів.

Феміністична організація, Американська асоціація жінок у вищій освіті, дослідила, що зараз різниця у зарплатні зменшується до 6.6 центів зі 100. А причина різниці у виборі чоловіків і жінок. Ключове слово вибір. Невелика різниця у доході чоловіків та жінок не означає, що жінкам платять менше. Облишмо цей сексизм. Причина всьому індивідуальний карєрний вибір.

У 2009 році Міністерство праці США оприлюднило документ, який на основі більше 50-ти досліджень підрахував, що 23% різниці у платні “трапляється лише через індивідуальний вибір жінок та чоловіків”.

Джорджтаунський університет склав список 5 найвисокооплачуваних спеціальностей і порахував кількість жінок та чоловіків, які там навчаються. Для Америки це:

 1. Інженери нафтової промисловості: 87% чоловіків
 2. Фармацептологічні науки: 48% чоловіків
 3. Математика та компютерні науки: 67% чоловіків
 4. Аерокосмічна інженерія: 88% чоловіків
 5. Хімічна інженерія: 72% чоловіків

Всюди, окрім однієї спеціальності, переважають чоловіки.

Тепер аналогічних список гендерного співвідношення спеціальностей, що оплачуються гірше.

 1. Консультанти та психологи: 74% жінок
 2. Початкова освіта: 97% жінок
 3. Теологія та релігійні практики: 66% чоловіки
 4. Соціальні сервіси та комунальні організації: 81% жінок
 5. Соціальна робота: 88% жінок

Лише в одній спеціальності переважають чоловіки.

Ось приклад різниці у виборі:

Медбрати заробляють в цілому на 18% більше, ніж медсестри. Але не працюючи так само на тій самій позиції. Чоловіки цієї професії частіше обирають краще оплачувану спеціалізацаі, вони працюють більше годин і готові переїхати у інше місто, де можлива вища зарплатня.

Лінда Ейкен, професорка Пенсільванського університету, пояснює: “Вибір роботи та різниця в освіті пояснюють багато, якщо не все, у різниці медсестер та медбратів”.

Міністерство праці США підрахувало, що така різниця у зарплатах всіх професій сягає від 4,8 до 7 відсотків. Американська асоціація жінок у вищій освіті нарахувала 6,6 відсотків.

Деякі дослідження демонструють, що можна заробляти більше на небезпечних підприємствах, як от нафтова бурова установка. А там працюють практично одні чоловіки. Також чоловіки більш схильні працювати поза робочим часом.

Згідно з Гарвардською економісткою, Клавдією Голдін: “Навіть якщо два працівники мають однакову освіту, спеціальність та робочий час, компанія все одно платитиме більше тому, хто готовий працювати в позаробочий час та зявляється в офісі на перший же дзвінок керівництва”. І це не сексизм, а здоровий глузд. Ця різниця зараз тане.

Звичайно, сексизм у різних його проявах існує. І расизм, і багато інших форм шовінизму. Але якщо ми озирнемось навкруги і оцінимо шлях, який вже пройдено і напрям в якому суспільство рухається, стане зрозуміло, що навіть зараз уже майже винищено інституціональні утиски за статевим признаком.

Завжди є куди покращувати суспільство. Але не через акцентування на вигаданих чи давно подоланих проблемах.

Так і те, що компанії несправедливо платять жінкам менше, ніж чоловікам, – неправдиве трактування реальності. Просто всі люди різні. І, дякувати Богу, ми маємо свободу вибору робити те, що хочемо, стільки і так, як хочемо. 

Найцікавіше - Детокс

Як Джеффрі Епштейн приймав найвпливовіших людей у світі на своєму власному педофільському острові

Фінансист Джеффрі Епштейн, який, начебто, покінчив життя самогубством у буцигарні 10 серпня цього року. Там він опинився через обвинувачення у...
Гроші
Детокс

Фрейя Манготра – 10-річна дівчинка, у якої IQ вище, ніж у Ейнштейна і Хокінга

У 10 років дівчинка отримала 162 бали у тесті IQ. Вона обігнала Альберта Ейнштейна і Стівена Хокінга на 2 бали. Дитину офіційно визнали генієм

Детокс
Наука та Технології

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

15 неймовірних фото з минулого, які здаються нам безглуздими

Раніше модні фотосесії були дійсно гучними, наприклад, як вам фото на тлі ядерних вибухів

Детокс
Звичаї
Наука та Технології

Канадське державне телебачення популяризує гендерне збочення хлопчиків

Телеканал CBC, суспільний мовник Канади, запустив в ефір провокативну документальну стрічку, яка носить однойменну назву “Drаg Kids”. У ній хлопчики...
Детокс
Звичаї
Медіа

Росія приховала від світу радіаційний вибух у 2017

На таємницю дворічної давності пролили світло німецькі та італійські науковці. Виявляється, Росія приховала витік відходів на заводі Маяк у 2017...
Влада
Детокс
Наука та Технології

Ілон Маск каже, що ми живемо у симуляції і ось чому це хороші новини

За останні роки Ілон Маск став іконою технологічного прогресу чи не більшою ніж у свій час був Стів Джобс. Його...
Детокс
Наука та Технології

Усі наші карти неправильні: перше правдиве зображення світу

Вчені розробили реальне зображення світу. Багато країн, у тому числі Росія та Канада, не настільки великі, як ми думаємо

Детокс
Наука та Технології

5-річному хлопчику приписують сексуальне домагання

В Америці як завжди трапляються просто безпрецендентні приклади якоїсь гнилої ні то толерантності, ні то просто дикості. Вслухайтесь лишень: 5-річного...
Влада
Детокс

Гетеросексуальна сім'я в Україні - більше не норма і не цінність?

В Україні, а саме у Запоріжжі, є фонд, який вигадав одну дуже “кумедну” і на їх думку корисну річ. Вони...
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: