Ashburn, United States
+3°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Депресія з кодовою назвою ПМС. Міфи та реальність

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Професорка психічного здоров'я руйнує міф про те, що у передмісячний період жінка обов'язково має бути агресивною та злою
  • Неупереджений погляд на свій нестабільний емоційний стан може дати вирішення проблеми
  • Підтримка другої половинки та прохання про допомогу здатні творити дива

Де це?

  • Світ

Деталі:

Передменструальний синдром, напевне, б можна було назвати чумою жінок цього століття. Проте одне дослідження дає можливість поглянути на це “захворювання” трохи під іншим кутом. 

Професорка жіночого психічного здоров’я Джейн Усшер стверджує, що ПМС це культурне явище. Вона розповідає про те, що оці всі вірування стосовно менструального циклу розпочались у Британії та США.

Є свідчення про те, що незахідні жінки виявляють менше емоційних ознак у ці особливі для кожної дні. А також експертка дає надію, адже стверджує, що позитивні підтримуючі стосунки у парі дають жінці мічну опору в будь-який період фізіологічного циклу.

То чи справді агресія у жінок не так вже й пов’язана з гормонами?

Такий “патологічний дискурс” бере свій початок ще з ХХ століття. У ньому йшлось про те, що чимало жінок просто наївно вірять і піддаються на суспільний стандарт “мені погано, бо у мене передменструальний синдром”. Вам здається, що вам непідвладний ваш психічний стан, що за вас усе вирішує природа. Але, зачекайте: не тут то було!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 ПСИХІЧНИХ НЕДУГ, ЯКІ ТРАПЛЯЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ

Як каже просефорка Усшер, білішість жінок досвідчують емоційний дискомфорт через свій цикл, і одночасно роблять це причиною своїх конфліктів у стосунках чи на роботі. І нічого з цим не роблять, бо то так має бути. 

“Ці проблеми не так про симптоми, як про односторонні партнерські стосунки”

“Що ми знаємо це те, що симптоми та захворювання завжди мають свою географію”, — пояснює фахівець. 

У світовій історії можна віднайти комплексні симптоми, які ми розглядаємо як загально прийняті офіційні захворювання, і ними ми зараз описуємо наш дискомфорт. 

Експертка розповідає, що перші балачки на офіційному науковому рівні стосвно ПМС з’явились у Північній Америці в 1931 році, коли жінкам діагностували “істерію”, яка мала зв’язок з репродуктивною системою. 

До 1931 року в медичній історії не згадували про такий стан жінки. І таким чином з Америки ці медичні нововведення попрямували і до інших країн та континентів. 

Вже з Британії та США, ці наративи попрямували до Австралії. І жінки почали ставати агресивними та без настрою, коли насувались ці самі дні. І у всьому вони обвинувачували своє тіло. Чи може вони нарешті відчули, що мають право говорити про свій дискомфорт?

Вона сказала, що з інших культурних дискурсів не надавали емоційним ознакам яскраву виражену пмссівську природу, але Західний світ уміє навчати, тож тепер жінки різних куточків нашої планети солідарно страждають через свої “передменструальні нервозні сплески”. 

“Жінки загалом досвідчують агресію, депресивність та дискомфорт протягом всього циклу”. 

Та, народ, жінки такі, але і чоловіки теж і нервозні і агресивні і нетерплячі. По-своєму, звичайно. Те, що швидше за все, причиною не є ПМС геть не означає, що наші емоції не важливі і їх потрібно ігнорувати. Навпаки, емоція – це сигнал, отримуємо, аналізуємо, змінюємо щось в нашій поведінці та мисленні в нашу користь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОГНІТИВНО-ПОВЕДІНКОВА ТЕРАПІЯ: ХОЛОДНІ ПРИНЦИПИ ДЛЯ ГАРЯЧИХ ГОЛІВ

Лікарка Джейн Усшер, консультуючи жінок, часто говорить їм аргументи стосовно їхніх парнерів чи дітей, коли вони говрять про пмс та про свої психічні симптоми. 

От як виглядає передменструальний синдром однієї пацієнтки:

“Я стою біля кухонного столу, готую страви, я поклалала вечерю в духовку, діти галасують. Намагалась підправити їх робити домашнє завдання, дивилась на наш сад, а мій чоловік сидів і пив пиво”.

 І жінка стверджувала, що це все типові ознаки ПМС. 

“Я могла б їй сказати, що більшість з того, що коїться між нею та її парнером — це все про її цикл”, — каже Усшер. 

Але фахівциня з психічного здоров’я надає перевагу дорослим розмовам.

“Взагалі то в таких моментах доцільно було б подумати: можливо, це той момент, коли варто попросити підтримки і отримати свого партнера, як опоруФактично, що ми бачимо у цих стосунках, де жінки отримують цю підтримку, що вони менш схильні до ознак передменструального синдрому”. 

Тож, дівчатка: сумувати ми можемо, але так само ми можемо і зрозуміти істинну природу цього суму і просте прохання про допомогу або делегування справ найріднішим можна принести нас швидкий чудодійний ефект.

Найцікавіше - Детокс

Фрейя Манготра – 10-річна дівчинка, у якої IQ вище, ніж у Ейнштейна і Хокінга

У 10 років дівчинка отримала 162 бали у тесті IQ. Вона обігнала Альберта Ейнштейна і Стівена Хокінга на 2 бали. Дитину офіційно визнали генієм

Детокс
Наука та Технології

Як Джеффрі Епштейн приймав найвпливовіших людей у світі на своєму власному педофільському острові

Фінансист Джеффрі Епштейн, який, начебто, покінчив життя самогубством у буцигарні 10 серпня цього року. Там він опинився через обвинувачення у...
Гроші
Детокс

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

15 неймовірних фото з минулого, які здаються нам безглуздими

Раніше модні фотосесії були дійсно гучними, наприклад, як вам фото на тлі ядерних вибухів

Детокс
Звичаї
Наука та Технології

Канадське державне телебачення популяризує гендерне збочення хлопчиків

Телеканал CBC, суспільний мовник Канади, запустив в ефір провокативну документальну стрічку, яка носить однойменну назву “Drаg Kids”. У ній хлопчики...
Детокс
Звичаї
Медіа

Росія приховала від світу радіаційний вибух у 2017

На таємницю дворічної давності пролили світло німецькі та італійські науковці. Виявляється, Росія приховала витік відходів на заводі Маяк у 2017...
Влада
Детокс
Наука та Технології

Ілон Маск каже, що ми живемо у симуляції і ось чому це хороші новини

За останні роки Ілон Маск став іконою технологічного прогресу чи не більшою ніж у свій час був Стів Джобс. Його...
Детокс
Наука та Технології

Усі наші карти неправильні: перше правдиве зображення світу

Вчені розробили реальне зображення світу. Багато країн, у тому числі Росія та Канада, не настільки великі, як ми думаємо

Детокс
Наука та Технології

Гетеросексуальна сім'я в Україні - більше не норма і не цінність?

В Україні, а саме у Запоріжжі, є фонд, який вигадав одну дуже “кумедну” і на їх думку корисну річ. Вони...
Детокс
Звичаї

5-річному хлопчику приписують сексуальне домагання

В Америці як завжди трапляються просто безпрецендентні приклади якоїсь гнилої ні то толерантності, ні то просто дикості. Вслухайтесь лишень: 5-річного...
Влада
Детокс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: