Чому природні катастрофи не причина змін клімату
Про те, як:
- Міграційний офіс ООН аналізує, чи природні катастрофи сприяють масовій міграції
- Століття тому від природних проблем страждали мільйони, сьогодні, на щастя, ця цифра значно знизилась
- У Зімбабве дощі випадають значно менш інтенсивно, аніж 100 років тому
Деталі:
Чи вважаєте ви, що екстримальні погодні умови є причиною масових міграцій? Ну, а відповідно масові міграції спричиняють катастрофічним змінам клімату.
ООН застерігає, що масове пересування людей з одного місця на інше – це небезпека для екологічної ситуації у світі. Про це місія доповідала на цьогорічній конференції, присвяченій кліматичних змінам у Мадриді.
“Кліматичні зміни трапляється і через екстримальні погодні умови різного масштабу. Збільшується рівень моря, настає посуха, повені, дикі пожежі та інші природні лихоліття, які змушують людей покидати свої оселі”.
“Більшість пересувається всередині країни, але люди також виїжджають і за межі своєї країни, шукаючи безпечного місця. Кліматичні зміни можуть також спричинити серйозні конфлікти, коли люди будуть боротись за необхідні ресурси”.
І таким чином може з’явитись все більше біженців, бо виникає явище природньої нерівності.
Міграційний офіс ООН створив коротке відео з жінкою, яка жила в Зімбабве — Рирайо. Вона змушена була втекати зі свого дому через затоплення.
“Я спала, коли вода почала проникати в будинок. Тоді ми пробудились та кинулись втікати геть”.
Але коректно говорити про те, що паводки в цій частині Африки спричиняють масову міграцію?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ҐРЕТА ТУНБЕРГ, ДОНАЛЬД ТРАМП ТА ЕКОЛОГІЧНА АМЕРИКА
Згідно з Зімбабською метереологічною службою, країна досвідчує невелике зменшення випадань дощів у середньому за більш, ніж сотню років: між 1901 та 2006.
Тож не зовсім правильно та науково стверджувати, що погодні умови аж так сильно впливають на масову міграцію, а вона в свою чергу на кліматичні зміни. Адже зараз опади в цьому регіоні рідші, ніж 100 років тому.
Зважаючи на певні метрики, які дають показники смертей через погодні катастрофи, помітно, що цей показник зменшився за останні 100 років.
У 1900 році 1,27 мільйонів людей померло через погодні катаклізми, а за останнє десятиріччя середня кількість смертей становила 60 000. І потрібно додати, що світова популяція зросла вп’ятеро: від 1,6 мільярдів до 7,7 мільярдів у 2019 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА СВІТОВІ РИНКИ ЧЕКАЄ КРИЗА ЧЕРЕЗ ІГНОРУВАННЯ ЗМІН КЛІМАТУ
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: