108-річна ветеранка II Світової помандрувала в інші світи
Деталі:
Померла британка – найстарша ветеранка Другої Світової війни у віці 108 років
Енн Робсон, яка вважала себе найстаршою жінкою-ветераном Другої Світової війни померла у віці 108 років у Шотландії.
Робсон переживала на своєму віку радикальні зміни: соціальні6 технічні і просто людські: жіночу емансипацію, дві світові війни, 20 премяєр-міністрів Британії, чотирьох монархів, людину, яка полетіла на Місяць та технічну революцію. Вже не говорячи про чотири персональні привітання від королеви.
Народилась Гледіс Логан Маквот 14 вересня 1911 року, спочатку навчалась на психотерапевта у 1933 перед тим як стати вчителькою згфдно з Жіночим королівським корпусом.
Робсон учителювала, почалась Друга Світова війна. Вона швидко вирішила приєднатись до жіночого легіону британської армії, Жіночий допоміжний територіальний корпус, у 1942 році.
Спочатку Робсон працювала як інструктор з фізичної підготовки і лише пізніще піднялась до позиції Старшого командерства як асистент інспектора у тому ж самому жіночому допоміжному корпусі. Вона залишилась у британській армії до завершення війни.
“Речі змінювались дуже швидко після війни.
Перед війною молоді люди були дуже домашні, але після війни дівчата захотіли подорожувати”, говорила Робсон у 2016 році.
“Війна пришвишила жіночу свободу. В минулому я подорожувала. Я не могла щось читати чи слухати музику – це шалена перешкода. Я мала бути заловоленою будучи корисною у прекрасній справі – які мені не подобались, але я їх прийняла”.
Робсон говрила, що пам’ятала добре День Перемоги у Європі, коли Союз формально оточив окупованих Німеччиною нацистів 8 травня 1945 року.
У неї були дитячі зірки в очах, коли розповідає про день святкування.
Робсон залишилась у сервісі протягом двох років після закінчення війни і стала старшою викладачкою Університету Грінвіч Саутвуд Сайт в Лондоні.
Вона одружилась з Джеком Робсоном, директором початкової школи, у 1953 році і пара переїхала у Ньюкастл, де Робсон обійняв позицію заступника середньої школи.
Вона повернулась до рідного дому в Шотландії, коли помер її чоловік у 1072 році і жила у Сент Ендрю роками Мировим ? Суддею до того часу як вона не перебралась до пансіонату для літніх людей в Единбурзі.
“Як найстрарша жителька пансіонату, Анна виходила на сцену на Різдво та виголошувала промову перед вечерею”, – говорять в притулку.
Про Робсон говорили, що вона дуже приємна жінка, але також і ярісно незалежною та мала ще те почуття гумору.
Найстрарша жінка-ветеран Другої світової в Америці – Лоуренс Брукс. Це чорна жінка, яка обслуговувала армію з 1940 до 1945 року і була слугою трьох офіцерів. Їй вдалось дійти до рядового першого класу.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: