Єдиний вид американських папуг вимер лише через людей
Про те, як:
- Вчені дослідили ДНК папуги Каролінського та встановили, що вимирання не спричинене схрещуванням чи іншими типовими ознаками вимирання
- Вимирання виду було раптовим та швидким та почалося після колонізації континенту європейцями
- До вимирання каролінського папуги призвели вирубування лісів та масові полювання на птахів
Деталі:
Генетичне дослідження єдиного виду папуг в США підтвердило, що його вимирання було призведене лише діяльністю людини – про це повідомляє BBC. Вчені секвенували геном зразка каролінського папуги, що зберігався в приватній колекції і заявили, що дослідження не показало жодних ознак схрещування з іншими видами, що характерно для тварин, які поступово зникають.
Натомість його генетична аналіз говорить про те, що популяція єдиного північноамериканського папуги бурхливо розвивалась до експансії європейських поселенців.
Після освоєння колонізаторами континенту папуги “раптово зникли”, а останній представник виду помер у неволі у зоопарку Цінціннаті 21 лютого 1918 року. Ці птахи мешкали мешкали в лісах над річками та на болотах.
“Багато зникаючих видів були секвентовані (досліджувалися – ред.) і, здавалося б, закономірністю є те, що коли популяції невеликі та скорочуються протягом тривалого періоду, це залишає в їх геномах деякі ознаки, котрі можна впізнати”, – пояснив співавтор дослідження, генетик Карлес Лалуеза-Фокс, з університету Барселони.
Вчений додав, що висновком цього дослідження є те, що птахи не зазнавали багатовікового демографічного занепаду – їх вбило щось дуже швидке. Тим не менш, точний механізм вимирання папуг Кароліна залишається загадковим.
Раніше ми розповідали, як так звані зооактивісти зацькували та погрожували вбивством мешканці Фарерських островів, котра для виживання на острові має вбивати китів. Детальніше – у матеріалі на Nikomu.net
На думку генетиків, вирубування лісів, полювання та відловлювання цих птахів мали відігравати важливу роль у смерті виду. Факторами також можуть бути захворювання і навіть конкуренція з немісцевими бджолами.
Ці птахи зібралися у великі галасливі зграї і були згуртованими у своїй поведінці. Сучасні спостерігачі відзначили, що вони поверталися до місць загиблих або помираючих птахів, що робило простішим масовій забій стада мисливцями.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: