Як і за часів Еболи: чи ігнорують африканці коронавірус
Про те, як:
- У Сьєрра-Леоне влада заборонила масові заходи, проте залишила відкритими великі ринки
- Багато африканських країн вводять обмежувальні заходи, навіть не маючи жодного випадку зараження на Covid-19
- Деякі країни роблять винятки для молитов мусульман
Деталі:
Джерело: Reuters
17 березня, у вівторок, уряд Сьєрра-Леоне заборонив великі зібрання людей через коронавірус, проте поминув забороною ринки, як наприклад великий ринок Абача. Продавці та покупці кажуть, що не можуть дозволити собі припинити походи на ринок, адже від цього залежить, чи будуть вони їсти і заробляти.
Дедалі більше африканських країн впроваджують обмежувальні заходи, щоб зупинити поширення вірусу, який заразив понад 220 000 людей у всьому світі та забрав життя більш ніж 9000 осіб. Вони закрили кордони, закрили школи та університети та заборонили великі громадські збори.
У середу Уганда заборонила релігійні збори та весілля, попри на відсутність жодного випадку захворювання на коронавірус. Південно-Африканська Республіка наполегливо рекомендувала ресторанам та барам надавати послуги на винос. Сьєрра-Леоне, незважаючи на відсутність зараження, у понеділок заборонила зібрання понад 100 людей. Однак, ринки, які відвідують тисячі людей, оминули заборони.
“У нас поки цього вірусу немає, то чому ми повинні зупинятися? Нам вдавалося продавати навіть за (епідемії – ред.) Еболи,” – сказала продавчиня мила, Адама Джалло, з ринку Абача у Сьєрра-Леоне.
33 африканські країни зареєстрували понад 600 випадків захворювання і 17 випадків смерті, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я. Його генеральний директор, Тедрос Аданом Гебрейєс, в середу радив африканським країнам уникати масових зібрань і “прокидатися” перед чимраз більшою загрозою.
Заборони на великі збори іноді застосовуються вибірково, що бентежить громадян. Сенегал, переважно мусульманська західноафриканська країна, на минулому тижні заборонив релігійні заходи, але спочатку зробив виключення для проведення мусульманських молитов.
“Ми не можемо заборонити релігійні збори. Саме завдяки нашим молитвам і нашим закликам Бог відповідає на них і позбавляє нас від хвороб,” – сказав Мбакіу Файе, представник потужного мусульманського братства Сенегалу.
Пізніше в середу Сенегал, який має 36 випадків зараження, наказав закрити і церкви, і мечеті. Але вони залишалися відкритими в інших країнах, таких як Буркіна-Фасо, де сотні вірян молилися разом в одній з найбільших столичних мечетей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: