Хороші хлопці фінішують останніми: ввічливі люди банкрутують більше, бо вони не так сильно переймаються через гроші
Про те, як:
- Добрі люди набагато частіше мають фінансові проблеми та банкрутують
- Дослідники хотіли зрозуміти, чи дійсно ввічливі люди мають фінансові проблеми через те, що вони гірше вміють домовлятися, чи тому, що вони просто менше дбають про гроші
- Вони встановили, що хороші люди менш цінують заможність
- Проте співвідношення між доброзичливістю та фінансовими труднощами проявляється сильніше серед тих, хто має нижчі загальні доходи
Деталі:
Відповідно до нового дослідження, добрі люди частіше мають фінансові проблеми, низькі кредитні рейтинги та навіть банкрутують.
Причина: хороші люди просто не цінують гроші так, як їх менш приємні колеги, що може призвести до погіршення результатів фінансової діяльності.
“Ми з’ясували, що закономірність побудована на показниках фінансових труднощів, таких як низькі заощадження”, – розповів співавтор дослідження Джо Гладстон з університетського коледжу Лондона. “Ці зв’язки, здається, зумовлені тим фактом, що приємні люди просто менш турбуються про гроші, і тому вони знаходяться у підвищеному ризику неправильного управління ними”.
Наприклад, приємні люди зазвичай менше перевіряють свої банківські виписки та слідкують за бюджетом.
Дослідники намагались зрозуміти “чому гарні хлопці фінішують останніми “, – заявила головна автор роботи Сандра Матц, з Колумбійської бізнес-школи.
Добрі та довірливі мають багато фінансових витрат, особливо ті, хто не розраховують компенсацію.
Сандра Мац також хотіла перевірити, чи фінансові біди, як правило, виникають саме у ввічливих людей, які зазвичай дотримуються корпоративної етики або погоджуються на менш вигідні домовленості
Дослідники проаналізували інформацію про більш ніж 3 мільйона людей, використовуючи дві онлайн-панелі, національне опитування, дані банківського рахунку та географічні дані.
Дослідники виявили, що грошові труднощі не впливають на всіх ввічливих людей однаково – і доходи залишаються основним показником того, чи хороша людина буде успішною у фінансових справах.
Спираючись на дані схожого дослідження, яке вивчає людей старше 25 років, також виявили, що на фінансові проблеми у дорослому віці може вплинути те, наскільки людина була доброю та ввічливою у дитинстві.
Дослідники сподіваються, що їхня робота може мати практичне застосування та підвищити фінансову обізнаність добрих людей, які можуть бути вразливими до фінансових наслідків через їх доброзичливий характер.
“Якщо ми зрозуміємо, хто з них більш схильний страждати від негативних фінансових наслідків, то ми будемо знати, кому пропонувати допомогу”, – сказав Джо Гладстон, додавши, що державні програми, благодійність та освіта можуть бути рішеннями, які допоможуть уникнути проблем.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: