Ashburn, United States
П’ятниця, 28 січня 2022,

Що приховують світові виробники про парникові гази?

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Автомобілі створюють лише 27% парникових газів
  • 72% викидів створює енергодобування зі спалювання твердих копалин
  • Китайські методи виробництва електромобілів є в рази шкідливішим за виробництво звичайних

Деталі:

Чи насправді автомобілі відіграють найголовнішу роль у глобальному потеплінні і варто зосереджуватися саме на цьому? Світові концерни навчилися заробляти навіть на екологічних тенденціях та навіть на “турботі” про планету. Сьогодні ми розглянемо поширені маніпуляції, завдяки котрим власники заводів продовжують заробляти мільйони, відвертаючи увагу від головного. 

Парникові гази: не автомобілем єдиним

Дослідження Агентства охорони навколишнього середовища показало, що в Штатах 75% викидів вуглецю в атмосферу спричинені автомобілями. Однак у межах світу автомобілі несуть відповідальність за 27% парникових газів. 

Окрім того, за останні 50 років було зроблено багато на шляху до викорінення цієї проблеми: альтернативні джерела живлення, гібридні автомобілі, жорсткі стандарти для промисловості. За даними Американського фонду охорони довкілля, за останні 50 років автомобілі стали виробляти на 75%-90% менше викидів у атмосферу, але від цього, як ми бачимо, кращою екологія не стала. 

І тут варто зупинитися детальніше. Якщо автомобілі створюють всього 27% від парникових газів, то що спричиняє найбільшу долю викидів? Ба більше: якщо далеко не все залежить від екологічності транспорту, то що саме спричиняє такі зміни у процесах Землі?

Темна енергетика

Центр кліматичних та енергетичних рішень встановив, що 72% усіх парникових газів походять з енергодобування, а конкретно від спалювання твердих палив. За даними ООН, найбільшими консументами енергії є хімічна промисловість (виробництво нафтохімічних речовин, фарб) та металургія.

ООН також стверджує, тваринне сільське господарство (як заводи з перероблення м’яса) створюють 18% усіх парникових газів. І це лише невелика доля усіх індустрій про котрі нам відомо, однак їх більшість досі перебуває у тіні. 

Отже, набагато більше забруднення, ніж автомобілі, спричиняють застарілі методи енергодобування, котрі є відносно дешевими. За допомогою дешевої, але шкідливої енергії великі економіки здобувають свої мільярди. Найбільшими споживачами, за даними Світового банку, є Китай, США та РФ. Відомо, що екологічна ситуація в Китаї та більших країнах Азії жахлива, тому не виникає сумнівів, що коштом здоров’я людей та планети здобувають нові позиції на ринку.

Виходить, надмірна зосередженість на ролі машин у глобальному потеплінні тільки шкодить. Світові магнати навмисне перемикають увагу з заводів на викиди автомобілів, пересуваючи меншу проблему на передній план і пересуваючи величезну проблему до тіні.

Електричні автомобілі – наскільки вони екологічні?

Від моменту виходу на дороги першого електричного автомобіля було опубліковано багато критичних матеріалів на тему того, що такий транспорт набагато більше забруднює середовище. Так наприклад Мюнхенський центр економічних досліджень стверджує, що в Німеччині виробництво електричних батарей спричинює більші викиди СО2, ніж аналогічне виробництво бензинових двигунів. Найважливішими тезами є проблема електричних батарей, виробництва та джерел енергії.

Електричні батареї

“Серце” електричних автомобілів першим піддається критиці, радше не воно, а методи його виробництва. До складу електричних батарей входять рідкісні метали, видобування котрих пов’язане з викидами діоксиду вуглецю. У підтвердження цієї тези виступають результати дослідження Міжнародної ради з чистого транспорту: країни, котрі активно виробляли акумулятори, мали більший рівень викидів вуглецю у повітря. 

Натомість якщо враховувати всі процеси виробництва автомобілів, а не двигун окремо, електрокари спричиняють удвічі менші викиди СО2, ніж звичайні машини. Окрім цього, протягом своєї життєдіяльності електронні машини на 80% менше забруднюють середовище, ніж бензинові чи дизельні аналоги. Враховуючи те, що виробництво електромобілів та їхнє використання суттєво (на понад 27%) знижує рівень викидів парникових газів, сенс пересісти на електрокар таки є.

“Зелені” гроші, що пахнуть газом

Однак навіть такий позитивний крок на користь екології може бути лише джерелом великого заробітку. Китай, котрий більшою мірою споживає шкідливу твердопаливну енергію, виробляє 99% усіх електричних двоколісних та є одним із лідерів з виробництва електрокарів. Попри такі високі показники “зелених” авто, у Китаї виробництво електричних автомобілів створює на 60% більше викидів, ніж виробництво звичайних автомобілів. На думку підприємця Джеймса Еллсмура, котрий спеціалізується на відновлюваній енергії, якби китайці використовували європейські та американські технології, цей показник можна було б знизити на 66%. На думку Forbes, такі методи виробництва акумуляторів так само забруднюють середовище, як і виробництво дизельних чи бензинових двигунів.

Отже, ідея поширення “зелених” автомобілів безперечно має сенс, натомість використання для цього енергії, що є найбільшим джерелом парникових газів, тільки погіршує ситуацію. Діє це подібно до лісу, котрий висадили банально пересадивши дерева з іншого місця. Проте, набагато суттєвішим було б використання альтернативних джерел енергії і саме на цьому варто зробити останній наголос, адже саме від цього старанно і відводять увагу власники світових концернів. Завдяки таким рішенням бізнесменів прихильники промислового розвитку поширюють думку, що вся боротьба за збереження планети – марна справа. Так, наприклад, президент США Дональд Трамп вивід США з Паризької кліматичної угоди, аргументуючи це тим, що кліматичні проблеми планети надумані, а обмеження лише обмежують промисловий розвиток Штатів. 

Найцікавіше - Звичаї

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Репортаж Nikomu: “Хочете рівності - отримуйте в писок” - як минув перший KharkivPride

Слова, процитовані у заголовку, наш кореспондент почув на харківській площі Свободи у суботу. 15 вересня там пройшов перший “ХарківПрайд”. Як...
Звичаї
Медіа
Україна

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Вуличні перестрілки та вибух злочинності - що змінює право на носіння зброї?

Вже вкотре за місяць у США відбуваються вуличні стрілянини, від котрих страждають пересічні громадяни. Свідчить це, безперечно, про необхідність кращого...
Звичаї
Медіа
Україна

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

Ілюзія злиднів: коли незалежна Україна жила найбідніше?

Тотальне зубожіння та тарифний геноцид - чи має сенс весь цей популізм та чи має він хоч якесь відношення до...
Гроші
Звичаї
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: