Ashburn, United States
+18°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

Нелюдяні зооактивісти цькують дівчину з Фарерських островів за вбивство китів

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Екстримістські зоозахисники погрожують вбити дівчину з Фарерських островів, яка разом зі своєю сім'єю полює на китів
  • Китобійний промисел на острові є способом виживання, а не для розваги
  • В інших країнах Європи та Америки вбивають тварин задля розваги і жорстокішими методами, ніж на Фарерських островах

Де це?

  • Фарерські острови

Деталі:

Екстремісти, які боряться за права тварин, своїм цькуванням у соцмережах доводять до розпачу молоду дівчину, яка разом із сім’єю бере участь у полюванні на китів задля порятунку себе та інших.

Без китів люди б просто не вижили

Фарерські острови — це автономний регіон, який входить до складу Королівства Данії. Китобійний промисел тут існує з давніх-давен, ще з часів, коли не існувало всіляких позерів вегетаріанців та веганів.

І сьогодні досі ця діяльність рятує людей від нестачі їжі, якої на самому острові не так і багато. Кити є важливим джерелом білка для фарерців. А мешкає тут 50 000 людей.

Зазвичай за рік острів’яни вбивають та з’їдають близько 650 короткоплавних гринд (ще їх називають чорними дельфінами), популяція яких налічує 500 000 одиниць за даними Північноатлантичної комісії з морських ссавців. 

Коли певні види китів, як-от блакитні кити, а тим більше сірі кити, є під критичною загрозою знищення, то кити Фарерських островів у простішій ситуації. 

А звідки ще людям на острові брати м’ясо? Тут розводять лише овець.

З овочів є помідори, ріпа та ще деякі. Причиною такого природнього дефіциту є вулканічний та вітряний клімат острова.  

Решту провізії доставляють на кораблях за сотні або тисячі кілометрів з Данії, Швеції, Норвегії та Німеччини. Імпортована їжа є менш свіжою, більш дорогою та має жахливий вплив на довкілля. 

Цей масовий вилов китів є відповідальним шляхом до підтримання життя місцевих жителів. 

Жорстокість активістів перейшла всі межі

“Ця людина масова вбивця”. “Хвора безсердечна сволота”. “Серійна вбивця”. “Породження диявола”.

Ці слова, які наштовхують хіба що на Гітлера, зооактивісти постять у соцмережах і присвячені вони молодій дівчині з Фарерських островів. Її обвинувачують у допомозі своїй спільноті при полювання на китів. 

Активісти ще й знайшли та розмістили фото дівчини в інтернеті провокуючи цькування.

Через те, що Сілья (заради її безпеки ім’я було змінене) долучилась до процесу вилову, вона почала отримувати смертельні погрози від зоозахисників та лівих екстримістів. Її життю реально погрожують. 

“Я прошу своїх друзів, щоб вони не писали моє ім’я чи тегали мене на свої відповіді, тому що, якщо вони це зроблять, я відчуваю, що мене можуть вбити. Мені страшно”. 

Сілья непокоїться не марно. Албі Дік, самопроголошений китозахисник, який розмістив зображення дівчини написав:

“Вбивство китів на Фарерських островах — це теж саме, що й терористична атака у США 11 вересня, але тільки в Атлантичному океані. Винищення китів — це терористичний акт проти океану та людства!”. 

На підтримку Дікового поста інші люди додали й свої коментарі. 

“Я зичу, щоб водій автобуса переїхав тебе”, — пише дівчині очевидно психічно нездорова людина. 

Дік, який мешкає у Швейцарії та керує сайтом Riffaquaria, говорить, що він розуміє оскаженілих людей. 

“Забій китів є дуже емоційною річчю для багатьох людей. Вбивць іноді називають монстрами, сволотою, а то й гірше. Я добре розумію, чому є такі відгуки через надмірну жорстокість”. 

Проте дивно, чому активісти вчепились тільки до дівчини, адже фотографій з мисливцями було чимало. 

“Люди накинулись на мене, тому що я жінка. Щонайменше 25 різних людей назвали мене “сучкою”, “повією” та іншими образливими принизливими визначеннями, які стосуються жінок”. 

Іспанський зоозахисник рекомендував проколити спис із заднього проходу дівчини і проштовхнути його через рот, зазняти і випустити це все на ТБ. Як на мене, такі об’єкти не те, що захисниками себе називати не можуть, вони і на людей нічим не схожі. 

А якось дівчину словесно образили на вулиці міста Торсхавн, столиці Фарерських островів. 

“Я була надворі ресторану з моїм хлопцем та друзями. Цей хлопець підбіг до мене та кричав — “масова вбивця”.

Сілья тепер взагалі боїться виходити на вулицю. 

Дік висловив співчуття з приводу атак на Сілью, але він не вибачається за те, що розмістив її фото. Але саме він є винуватцем морального насильства над дівчиною. 

“Ми поширили документи, фото та відео, щоб показати світові реальність. Емоції тих, хто бачить це, закономірно є такими гострими”, — говорить Дік. 

Попри Дікові співчуття, він нещодавно ретвітнув пост чоловіка, який писав про те, що він мріє поїхати до Фарерських островів та перестріляти всіх жителів. Словом, психопатів серед зоозахисників вистачає. 

Нещодавно той самий Дік прозвав жителів Фарерських островів “психопатами” та “серійними вбивцями” і ознаменував вбивство чорних китів “геноцидом” “варварським кровопроливним спортом”. 

Полювання на китів тут — не спорт

Для Сільї та її сім’ї це заняття не хоббі чи спорт. Це м’ясо вони використовують приблизно раз на тиждень протягом всього року.

“Ми завжди були трохи біднішими від середнього класу. Нам потрібна їжа. Це і є причиною, чому ми це робимо”. 

Люди, які займаються процесом вилову розділяють м’ясо між собою порівну.

Від китів практично немає відходів. Фарерський народ практикував їсти тварин від хвоста до носа ще задовго до того, як це почали робити в Америці та Європі. 

Трохи м’яса відкладають для старших та недугих. 

Водночас “захисники” активізуються наприкінці літа та наповнюють медіа фото з полювань. 

Цей тактичний екстремізм заснувався з часів Спільноти охорони морської фауни, вони використовують фото та відео з полювання, щоб привабити та залучити фінансову підтримку до своїх проектів. Про це розповідає Кейт Сандерсон, яка була головою Європейських та Океанічних справ Фарерського закордонного відділу. 

У 2014 році колишня “рятівниця Малібу”, зірка Playboy Памела Андерсен відвідувала країну як член Спільноти охорони морської фауни. 

Рік по тому двійко волонтерів Спільноти були заарештовані на островах. Їх обвинуватили у “непотрібній охороні” за зграями китів, вони намагались вплинути на те, що ссавці перемістились з берегової лінії Фарерських островів подалі.  

“Навколишні активісти зупинили протести проти вилову китів багато років тому, коли вони усвідомили, як багато китів там є, що вбивають небагато, і наскільки великі проблеми є у імпортуванні їжі до Фарерських островів”, — сказала Сандерсон. 

Вбивають обережно

Через величезну кількість крові у воді та туш китів мисливці вживають серйозні запобіжні заходи, щоб не травмувати тварин перед тим, як вбити. 

Коли кити розміщуються  в затоках, селяни, які живуть поряд, підвозять підводи до берегів. Спеціально навчені ліцензовані ветеренари розрізають хребет і припиняють кровопостачання до мозку, тоді кити втрачають свідомість та помирають протягом двох секунд. 

Тож кити, яких споживають острів’яни, можуть жити вільнішим, здоровішим життям, ніж інші тварини, яких вбивають по всьому світу. 

І більшість з них помирає швидше, менш болісною смертю, ніж тварини, вбиті у забійних будівлях. 

Не дивно, що ці вагомі факти не взяли до уваги злісні активісти, які далекі від споживання м’яса та навіть не знають, звідки береться те м’ясо, яке вони купують у бакалії. 

Сілья була щиро здивована одним з постів у Instagram. 

“Чому на Фарерських островах вбивають китів? Чому вони просто не підуть до супермаркету, де немає замучених тварин?” — дивувався якийсь мудрагель. 

“Хіба ці люди не знають, що все м’ясо у супермаркетах “вбите”? Воно з’явилось там не міфічним методом. Ти повинен вбивати, щоб їсти м’ясо”, — говорить дівчина. 

В чужому оці побачать піщинку

Цікаво те, що найчасніше Сільї шлють онлайн-погрози люди з трьох країн: США, Британського королівства та Іспанії. Всі ці три країни споживають більше м’яса на людину, вбивають більше тварин та частіше менш людяним способом, ніж на Фарерських островах.

Наприклад 30 000 биків вбивають в Іспанії на кориді кожного року. 

Полювання на лисиць заборонили в Англії, Шотландії і Уельсі, але кількість нелегально вбитих лисиць продовжує зростати і причиною є спортивне задоволення. 

Кожного року мисливці вбивають 1 з кожних 5 білохвостих оленів у Америці. На Фарерських островах вбивають лише 1 з 700 північноатлантичних довготілих китів. 

Той шлях, яким вбивають китів, є значно сучаснішим та гуманнішим, ніж вбивство биків під час кориди.

На острові не вбивають тварин заради розваги, вбивають, щоб вижити.

Попри осуди від активістів, Сілья сказала, що продовжить брати участь у полюванні.

“Це частина мого життя. Мій тато завжди брав мене з собою. Я була на полюванні з одного року життя. А вже з 16 почала брати в них участь. Мій дідусь покладається на китове м’ясо, яке я вполюю”.

Дідусь дівчини паралізований, тому частину м’яса, яке дівчина здобуває з татом та братом, віддає йому та іншим хворим та людям третього віку.

Але активістам байдуже. Вони демонізують фарерців, нападають на людей та їхні сім’ї. 

“Ким ви думаєте є? Доки ви не приїдете на Фарерські острови, доки не побачите, як тут жити і виживати, ніхто не має права вказувати мені, що я повина робити, а що ні”. 

Матеріал створений на основі статті Дрю Джонсона для Daily Caller

Найцікавіше - Звичаї

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Репортаж Nikomu: “Хочете рівності - отримуйте в писок” - як минув перший KharkivPride

Слова, процитовані у заголовку, наш кореспондент почув на харківській площі Свободи у суботу. 15 вересня там пройшов перший “ХарківПрайд”. Як...
Звичаї
Медіа
Україна

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Вуличні перестрілки та вибух злочинності - що змінює право на носіння зброї?

Вже вкотре за місяць у США відбуваються вуличні стрілянини, від котрих страждають пересічні громадяни. Свідчить це, безперечно, про необхідність кращого...
Звичаї
Медіа
Україна

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Ілюзія злиднів: коли незалежна Україна жила найбідніше?

Тотальне зубожіння та тарифний геноцид - чи має сенс весь цей популізм та чи має він хоч якесь відношення до...
Гроші
Звичаї
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: