Ashburn, United States
+3°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Міграційна криза: вибух, що змінив ЄС

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Наплив мігрантів позитивно впливає на економічні показники у ЄС
  • Мігранти "омолоджують" Європу та не становлять загрози "ісламізації"
  • Враз із збільшенням кількості мігрантів у Європі стрімко виросли позиції правопопулістів

Де це?

  • Європейський Союз

Деталі:

Відтоді як Європа відкрила двері для біженців та мігрантів минуло майже 5 років. Європейський Союз прийняв біженців від війни, шукачів кращої долі та усіх, хто марив “ситою Європою”. Хтось вважає явище міграційної кризи “навалою арабів”, хтось – проявом людяності, однак певним можна бути у тому, що це безперечно вплинуло на ЄС та навіть змінило його. Як саме – покажуть факти. 

Економіка: 2015 – 2019

Найбільше, що турбує більшість людей у суспільно важливих явищах, це їхній холодильник та те, наскільки він поповнюється у результаті цих подій.  

Французькі економісти проаналізували дані за 30 років міграції до Західної Європи та встановили, що мігранти та біженці “корисні” для економіки країн. У своєму дослідженні вони використовували показники прибутків громадян, ВВП, а також витрат з бюджету на допомогу переселенцям. 

Вчені на чолі з Іполитом д’Альбісом встановили, що після стрибка міграції економіка країни міцнішає, а рівень безробіття – навіть попри раптовий приріст населення – падає. Це, в свою чергу, суперечить популярній тезі, що мігранти живуть за рахунок європейців та буквально висмоктують гроші з їхніх кишень. Безперечно, що такі випадки також мають місце, однак зазвичай це стосується біженців, що живуть у наметових містечках, бо втратили все. Дослідження також демонструє, що інтегрування біженців до економіки та їхня користь стають помітними через 3-7 років після міграції, адже вони часто стикаються з обмеженнями у виборі роботи та у легальності працевлаштування. Для звичайних мігрантів цей термін складає максимально 2 роки.

Німеччина, як відомо, приймає найбільше переселенців у ЄС. Як показує статистика, показники ВВП країни стабільно зростають. Такі ж показники Світовий банк фіксує і в Італії, котра почала приймати біженців чи не найпершою. Отже, мігранти їдуть до Європи, аби заробляти гроші та гідно жити – тим самим вони підтримують та розвивають європейську економіку.

Омолодження Європи

Перше, що спадає на думку багатьом при фразі “мігранти в ЄС”, це перетворення європейців на меншість. Часто також можна почути думку, що обличчя Європи змінюється. Європейською тенденцією є те, що народжуваність стрімко зменшується, а тривалість життя – зростає. У зв’язку з цим населення, як то кажуть, “старішає”, що, знову ж таки, загрожує економічному розвитку. 

Середній вік європейців складає 42 роки (дані 2016), у той час, як середній вік мігрантів становить 27.5 років. З 2015 року до ЄС прибуло близько 4 мільйони мігрантів, а населення унії складає понад 500 мільйонів. Отож, жодна асиміляція чи ісламізація європейцям не загрожує. Коштом новоприбулих майбутніх громадян населення ЄС “омолоджується”, не переживаючи докорінних змін на кшталт підвищення пенсійного віку.

Розклад політичних сил

Натомість у міграції до Європи присутні і серйозні негативні наслідки. Разом із збільшенням кількості мігрантів, на європейській політичній арені все більшу популярність почали здобувати правопопулістські партії. Вони озвучують тези “захисту національних інтересів” та необхідності антиміграційної політики. 

Найбільшою “загрозою”, котру використали ультраправі стала вкоріненість традицій та категоричність мігрантів у питанні асиміляції. Будування мечетей, хіджаби та напади на місцевих жителів – все це, за умови розпалювання атмосфери загрози та страху, дало цій силі велику суспільну підтримку. Праві популісти прийшли до влади в Австрії, Італії, Угорщині та нарощують підтримку в усій Європі. Цим, в свою чергу, користується Росія, котра фінансує правих у Європі, адже майже всі вони відкрито підтримують політику РФ, зокрема агресію в Україні.

Цікавою є ситуація у Австрії, у котрій антимігрантські настрої розгорілися настільки, що канцлером країни було обрано прихильника цієї політики. До речі, всього в Австрії перебуває кількість мігрантів, що дорівнює 1% населення країни. Чи можна вважати це великою загрозою для національної ідентичності та національних інтересів – питання неоднозначне, однак ми бачимо, що зміни в кабінетах відбулися, а міграція стала одним із ключових приводів, котрий зіграв на руку ультраправим силам. 

Отже, міграційна криза безперечно вплинула на стан справ у Європейському Союзі. Швидш за все, її основна фаза вже минула, однак результати повною мірою можна буде побачити за кілька років, коли міграційний “бум” повністю увійде в економічну систему, а правопопулісти отримають усі карти, аби створювати міграційні центри поза межами ЄС, жорстоко контролювати кордони та продовжувати зближення з РФ.

Найцікавіше - Звичаї

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Репортаж Nikomu: “Хочете рівності - отримуйте в писок” - як минув перший KharkivPride

Слова, процитовані у заголовку, наш кореспондент почув на харківській площі Свободи у суботу. 15 вересня там пройшов перший “ХарківПрайд”. Як...
Звичаї
Медіа
Україна

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Вуличні перестрілки та вибух злочинності - що змінює право на носіння зброї?

Вже вкотре за місяць у США відбуваються вуличні стрілянини, від котрих страждають пересічні громадяни. Свідчить це, безперечно, про необхідність кращого...
Звичаї
Медіа
Україна

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

Ілюзія злиднів: коли незалежна Україна жила найбідніше?

Тотальне зубожіння та тарифний геноцид - чи має сенс весь цей популізм та чи має він хоч якесь відношення до...
Гроші
Звичаї
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: