Ashburn, United States
+18°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

Латиські ватники та кремлівський дідуган - “Лапті пропаганди” на Nikomu.net

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Шок: неонацистські прибалти змушують росіян вчити мови
  • Пропагандист Соловйов надалі шукає будь-які виправдання російській агресії
  • Свою "діяльність" Соловйов обумовлює бажанням врятувати Росію від Майдану
  • Російська пропаганда поширює схвальне ставлення до людей "внє палітікі"

Де це?

  • Україна
  • Російська Федерація

Деталі:

Хочемо ми цього чи ні, а війна триває і в першу чергу – у інформаційному просторі.війна за голови, а так насправді – за здоровий глузд. І ми долучаємося до неї, аби людство, живучи серед “ісконна рюськай” землі та “неонацистів-канібалів, могло відчути ковток свіжої та чесної інформації. Одним словом – “Лапті пропаганди” повертаються!

Коли маєш “неправильну щелепу” і не хочеш “лікуватися”

Російськомовні у Латвії готують національно-визвольне повстання проти несправедливості, утисків, мовної сегрегації та мовних концтаборів. Коротко кажучи, у Латвії нещодавно набрав чинності закон, котрий до 2022 року переводить усі публічні школи на латиську мову. Увесь цей процес супроводжується так званим “мовним смородом” із серії “ущімлєнія руськаязічних”: російськомовні виходять на протести, беруть з собою маленьких дітей та вимагають продовжити навчання російською, бо “оні так прівиклі”.

Важливо додати, що приблизно 30% населення країни – етнічні росіяни, тобто майже лише третина (37%) людей у країні володіють російською і їх стає дедалі менше, бо вона втрачає актуальність. Попри це, росіяни за 30 років не змогли вивчити латиську та відійти від егоїстичних думок, буцімто всі зобов’язані їх розуміти.

Просто уявіть, як такі вимоги виглядають збоку: людина заходить в кафе, замовляє каву, говорячи російською, а її відверто не розуміють. Далі ця людина злиться, обурюється і лютує. І справді: хіба не можна “гаваріть па-нармальнаму”, “па-русскі”? У Латвії. Де абсолютна більшість населення – латиші. Котрі не вчать російської, бо не мусять її знати. У той час, як росіяни у Латвії – мають знати латиську.

До чого ми це – нещодавно у ефірі програми “60 минут” ведучий Попов дав слово співголові організації “Російський союз Латвії”, котрий рішуче засудив рішення латиського Сейму щодо мовної політики та пообіцяв, що “російський спротив продовжиться”.

Саме така думка і культивується російською пропагандою: нести російську культуру, російську ментальність, врешті-решт “руській мір” там, де живуть росіяни. Так працює імперська свідомість, адже зазвичай це закінчується окупацією та кров’ю. Ось чому тези “какая разніца, на каком язикє” є дуже небезпечними всюди, де є російська меншина: вони є громадянами не Росії, а зовсім іншої країни, а тому мають підпорядковуватися її законодавству, відстоювати її інтереси.

Росіянин може виїхати з Челябінська, але не Челябінськ з росіянина

Проте на прикладі Латвії бачимо, що це працює зовсім інакше. Справа ж у тому, що діти надалі можуть вчити російську у школі на заняттях з мови та історії, проте більшість предметів буде викладатися державною.

Однак і це для них – дискримінація, утиски, цього їм мало. Їм мало того, що у них зберігається право можливість (котру дає держава!) розвивати власну ідентичність. Їм мало зберігати власну культуру у іншій країні, бо вони звикли робити Росію там, де вони, начхавши на інтереси держави, у котрій їм довелося жити.

На прикладі України ми побачили, до чого доводить білінгвістична політика, зокрема у випадку з російськомовними: Росія відразу починає просувати серед цього населення свої тези “історичної належності” цих територій, потреби “возз’єднання” та необхідності захисту цих людей від поневолювачів.

Росіяни – завжди “за мір”. За рюській… мір

Час від часу ми робимо те, що робити шкідливо для психічного здоров’я – переглядаємо “Вечер с Владимиром Соловьёвым”. Насправді, далеко не кожен витримає годинами дивитися на діда в халаті, котрий верещить так, ніби йому “щось” дуже моцно перетиснули георгіївською стрічкою.

Тож, аби зекономити ваш час та здоровля (бо ми вас любимо), представляємо до вашої уваги найважливіші тези цієї, безсумнівно, високоінтелектуальної дискусії у форматі групової копрофагії:

“Так, ми – гопота. Але спробуйте довести”

Соловйов традиційно у своїх передачах говорить про “повернення Криму у рідну гавань”, про якийсь “народ Крима”, котрий щасливий “повернутися”. Тим не менш, коли у “дискусії” з’являються слова “окупували” чи “анексували”, Соловйов одразу вмикає дурня та риторично питає: “А шо, хтось пручався, а що, хтось стріляв?”.

Логіка просто ідеальна: якщо жертва не кричить, то ніякого зґвалтування немає, якщо людина сама віддає вам гаманець, то ніякої крадіжки і не було, нехай навіть ви тримали у руках пістолет – вона ж все одно сама віддала! Так, навіть згідно з власним законодавством, Україна мала і має діяти інакше, проте це жодним чином не змінює гопницький та варварський характер дій РФ.

Повертаючись до поняття “народу Крима”, цікаво дізнатися, а чи є у природі якийсь народ Саратова? Прецінь це цілком можливо, якщо у них існує “народ Крима”, котрий, швидш за все, ділиться на маленькі “народи Алупки” та “народи Судака”!

Раніше, до речі, ми розповідали та пояснювали на прикладах російських медіа, чому російсько-українська війна завершиться ще не скоро. Детальніше – у матеріалі на Nikomu.net

“Цар злякався: або як діда від Майдану рятували”

У цій цитаті Соловйова прекрасно все:

“Ми вам не дамо перетворити нашу батьківщину у хаос, болото, вбивства і у те, що зараз влаштували в Україні. Тому я буду показувати передачі про Україну стільки, скільки якась “ліберастня” кричатиме, “дивіться, як чудово, треба як у Києві на Майдані.”

Перекладем на людську мову: Соловйов веде свої ток-шоу про Україну, як і російська армія воює на Донбасі, через страх, що те, що відбулося в Україні, перекинеться на Росію. А що, наші любі історики, відбулося в Україні? Правильно – повалення авторитарного режиму та волевиявлення вільного та сильного народу, котрий виявився готовим кров’ю платити за свою свободу.

Звичайний збіг, не більше, проте саме цього боїться малий дідуган з Кремля: боїться, що йому також одного дня доведеться тікати у Ростов до друга Віті. Ось так і виглядає мета усіх пропагандистських акцій: відвернути увагу від внутрішніх проблем, щоб усі думали лише про Україну, забуваючи про те, що діється у них вдома.

До того ж, дивлячись на те “болото”, котре росіяни вже створили самі собі, нам навіть не треба старатися, бо ще не одразу можна зрозуміти, де була війна: у Краматорську чи якомусь Орєхово-Зуєво.

“Я внє палітікі” або що таке чистої води похфігізм

Наостанок, про новини культури: нещодавно у Варшаві відбувся концерт Макса Коржа і деякі відвідувачі, боячись змерзнути та захворіти, вирішили утеплитися, і… прийшли з ватою у головах.

В ефірі “60 минут” пропагандисти із захватом обговорювали фото росіянки та українця, котрі під час цього концерту загорнулися у російський та український прапори, показуючи, що їхнє кохання – вище за політику. Вони стверджують, що абсолютно не розуміють, звідки і чому на них вилилося стільки негативу, адже це ж зовсім не політику, це ж про любов.

Так, любі, ви абсолютно праві, адже це дійсно не про політику – це про війну. Війну, котра не питає, чи ви поза політикою. Так, цілком можливо, що ці люди, бувши громадянами України та Росії, живуть собі у Варшаві, ходять до “Бєдронки” та нічого не чують про війну в Україні. Проте чи є це виправданням? Чи можна вважати ігнорування реальності підставою до підміни понять?

“Ой, а шо, десь росіяни вбивають українців? – питає сама себе така людина. – Так я ж в цьому не розбираюся, я ж поза політикою, а тому – можу фоткатися з російським прапором і чхати на тих, завдяки кому усі мої близькі в Україні зараз живі.”

Небажання покидати свою інформаційну бульбашку та зону комфорту у часі війни – це те, чого добивається Росія на шостому році війни. Чому? Бо саме такі тези про єдність, братство та про “простий народ, що поза політикою” і просуваються російською пропагандою: вони понад усе хотіли б, аби українці не звертали увагу на війну, забули про неї, абстрагувалися та жили так, як і до 2014 року. Бо лише тоді армія, люди, що нас захищають, залишаться без тих, за кого вони щодня беруть у руки зброю, бо тоді зникає те, за що варто боротися.

 

Найцікавіше - Звичаї

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Репортаж Nikomu: “Хочете рівності - отримуйте в писок” - як минув перший KharkivPride

Слова, процитовані у заголовку, наш кореспондент почув на харківській площі Свободи у суботу. 15 вересня там пройшов перший “ХарківПрайд”. Як...
Звичаї
Медіа
Україна

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Вуличні перестрілки та вибух злочинності - що змінює право на носіння зброї?

Вже вкотре за місяць у США відбуваються вуличні стрілянини, від котрих страждають пересічні громадяни. Свідчить це, безперечно, про необхідність кращого...
Звичаї
Медіа
Україна

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Ілюзія злиднів: коли незалежна Україна жила найбідніше?

Тотальне зубожіння та тарифний геноцид - чи має сенс весь цей популізм та чи має він хоч якесь відношення до...
Гроші
Звичаї
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: