Ashburn, United States
-5°
Понеділок, 17 січня 2022,

Чому гомеопатія - це лише велике шахрайство

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Гомеопати "лікують" хворих малими дозами отрути
  • Речовини у препаратах настільки розводяться у воді/спирті, що їхні молекули повністю розчиняються
  • Гомеопатія може бути і небезпечна через використання концентрованих отруйних речовин
  • Науковці не можуть знайти різницю між гомеопатією та ефектом плацебо

Деталі:

Батьки небезпідставно стараються обмежувати своїх дітей у вживанні медичних препаратів, адже вони можуть нанести велику шкоду слабкому дитячому організму. Іноді, натомість, батьки впадають у такі крайнощі , що піддавають дитину ще більшій небезпеці, ніж та, котру можуть нести ліки. Однією з таких крайнощів є гомеопатія. Що це, як вона діє та чи діє взагалі?

Що таке гомеопатія 

Гомеопатія – це “медична система”, котра базується на переконанні, що людське тіло здатне вилікувати себе. Для цього в організм хворого вводять речовини, котрі в звичайних умовах викликають такі ж симптоми, що має хворий і у такий спосіб тіло, теоретично, має відреагувати на появу речовин і перемогти хворобу. Наприклад, якщо алергічна реакція на цибулю викликає сльози, гомеопати застосовують це для лікування алергії. Звісно ж, це не означає, що людині дають в руки цибулю і кажуть “ось, лікуйтесь” – у гомеопатії застосовуються розчини цих речовин, але вміст цих подразників у розчині вкрай малий. Настільки малий, що зазвичай у пігулці просто немає ніякої діючої речовини. Тільки цукор. І лікує по суті тільки ефект Плацебо. Або не лікує.

Серед гомеопатів існує думка, що чим менший вміст речовини у розчині, тим кращим буде лікування. До таких речовин зараховують речовини рослинного (листя, коріння), тваринного (частини органів і тканин), хімічного та людського (тканини та гормони) походження. За даними МОЗ України, близько 100 млн європейців схвально ставляться до гомеопатії. Проте, що про неї кажуть самі лікарі та науковці? 

Наука сліпої віри 

Абсолютна більшість науковців з недовірою ставляться до гомеопатії. Список претензій до гомеопатії досить об’ємний, тому ми розглянемо найважливіші пункти, котрі спростовують ефективність такого альтернативного лікування. 

#1 “Це нічого не змінює”

Вище ми вже сказали, які речовини використовуються в таких препаратах та що їхня доля у них украй маленька. Зазвичай такі маленькі дози отримують шляхом розведення речовини або водою, або спиртом і розводяться настільки, що їхні молекули просто повністю розчиняються і пацієнт приймає або воду, цукор, або, відповідно, спирт. Не потрібно бути спеціалістом, щоб зрозуміти, що вода або спирт ніяк не допоможуть вилікувати захворювання. Хіба трошки покращать настрій.

#2 “Це може вбити”

Як виявилося, такий наслідок гомеопатії – найкращий з можливих наслідків. Серед речовин, котрі застосовуються у цій “медицині” є ряд отруйних та відверто небезпечних речовин, (наприклад, металів, мікробів та патологічних органів тварин та токсинів), котрі навіть у малій дозі здатні нанести хворому організму величезну шкоду. Здавалося б, якщо гомеопати розводять сировину до того, що вона зникає з розчину, то це якщо і не допоможе, то точно не зробить гірше. Натомість альтернативна медицина на цьому не закінчується, бо в деяких випадках “лікарі” призначають концентровані препарати, вміст потенційно небезпечних речовин у котрих зашкалює. Отже, це лікування не тільки не принесе користі, але і зможе нанести шкоду вашому здоров’ю. 

#3 Не ліпше за плацебо

У захист гомеопатії також існує немало тверджень. Наприклад, стверджується, що люди завдяки цьому перемогли ГРВІ, деменцію чи артрит. Тим не менш, МОЗ України посилається на дослідження австралійських колег, котрі не виявили жодного випадку, коли гомеопатія була б кориснішою за ефект плацебо, тобто за самонавіювання.  

Окрім цього, The Guardian, посилаючись на дослідження Британської Асоціації Гомеопатів стверджує, що на тему гомеопатії, плацебо та традиційного лікування було проведено 142 дослідження і 74 з них підтверджували вплив (позитивний або негативний) саме гомеопатії. Питанням залишається, яким чином можна було відрізнити гомеопатію від плацебо. Британська Асоціація Гомеопатів посилається на дослідження наукових груп, котрі “визнали” різницю між плацебо та гомеопатією. Відкривши ці дослідження виявляється, що і ці науковці не певні у надійності доказів, котрі аналізували та порівнювали гомеопатію за плацебо.  

Чи були випадки успішного лікування? 

Якщо випадків успішного лікування саме гомеопатією не було зафіксовано, то надмірне захоплення цією методикою призводило навіть до летальних наслідків. Наприклад, у 2017 семирічний італієць Франческо захворів на отит і батьки вирішили лікувати дитину виключно гомеопатією. В результаті дитина померла від серйозних ускладнень, котрі переросли у енцефаліт, а батьків засудили за ненавмисне вбивство. Хоча вилікувати дитину можна було звичайними антибіотиками.

Безперечно, захоплення медичними препаратами також може призводити до серйозних наслідків, однак у випадку Франческо не йшлося про надмірне використання “медичних” засобів, а про те, що вони жодним чином не вплинули на хворобу, адже вона прогресувала аж доки не вбила дитину.

Отже, немає жодних підстав вірити цій “медицині”, котра базується на великому бізнесі, а також відвертому шахрайстві, адже були випадки, коли лікарі виявлялися колишніми швейцарами, працівниками супермаркетів і не мали жодної ліцензії чи дозволу на роботу.

Найцікавіше - Звичаї

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Репортаж Nikomu: “Хочете рівності - отримуйте в писок” - як минув перший KharkivPride

Слова, процитовані у заголовку, наш кореспондент почув на харківській площі Свободи у суботу. 15 вересня там пройшов перший “ХарківПрайд”. Як...
Звичаї
Медіа
Україна

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Вуличні перестрілки та вибух злочинності - що змінює право на носіння зброї?

Вже вкотре за місяць у США відбуваються вуличні стрілянини, від котрих страждають пересічні громадяни. Свідчить це, безперечно, про необхідність кращого...
Звичаї
Медіа
Україна

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

Ілюзія злиднів: коли незалежна Україна жила найбідніше?

Тотальне зубожіння та тарифний геноцид - чи має сенс весь цей популізм та чи має він хоч якесь відношення до...
Гроші
Звичаї
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: