Ashburn, United States
-5°
Понеділок, 17 січня 2022,

Бухий “СС”, кримські гастролери та постправда - “Лапті пропаганди” на Nikomu

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • В Одесі "піддата" продавчиня забороняла клієнту говорити українською - її жваво підтримали російські медіа
  • Пропагандисти назвали витівки п'янички "голосом народу", котрий страждає від агресивної українізації
  • Російські медіа формують реальність у головах росіян, спираючись на вибіркові елементи подій, виносячи за дужки найважливіше

Де це?

  • Москва, Російська Федерація

Деталі:

Якщо хтось забороняє вам говорити українською, він перестає існувати. На щастя, лише тимчасово, бо моцне похмілля таки колись поверне його до життя, але нічого тут не зробиш – така вже вона “душа великороса”. У нових “Лаптях пропаганди” ми розповімо вам про курйози на вулицях вільної України та не менш ідіотичні маніпуляції пропагандистів, отож – насолоджуємося разом!

Російський “СС” провалився в Одесі

Нещодавно в Одесі сталося нечуване, проте досить буденне: продавчиня одного з магазинів заборонила україномовному клієнту говорити українською, аргументуючи це тим, що “в Адесє” ніхто нею не розмовляє. 

Пропагандистські медіа одразу підхопили цю ситуацію і розкрутили її таким чином: “Знахабнілий неонацист, захопившись ультранаціоналістичними ідеями, увірвався до магазину, де почав нав’язувати бідній продавчині з російською щелепою свою мову. На щастя, великий “рюські дух” жінки став йому на заваді і каратель лишився ні з чим.” 

Таким, на їхню думку, став вираз “голосу народу”, а агресивна поведінка жінки – її законне право захищати “рідну мову, ой, тобто язік”. Тим не менш, десь поміж словами “ущімлєнія” та “націсти” пропагандисти, на жаль, загубили кілька деталей. А ми їх знайшли.

Вустами “народу” глаголить п’яничка

По-перше, продавчиня ця виявилась командиром елітного російського підрозділу “СС”, тобто “Синій Сєпар”. Фактично, не бувши у стані навіть стояти, вона ледь ворушила своєю російськомовною щелепою, а її ясні очі були застелені підступним українським дурманом із дивною назвою “ґарілка”. Тим не менш, це не завадило їй поводитися нахабно, агресивно, використовуючи усе багатство свого “великого та могучого”, але піддатого “язика”.

Ми не будемо вже вкотре говорити про неадекватність деяких російськомовних персон, котрі не розуміють, що живуть в Україні, де далеко не всім зручно чи хочеться говорити російською – додамо ми натомість цікаву деталь. А саме, у матеріалі згаданого вище російського медіа зазначається, що цей от україномовний чоловік зіткнувся з відчайдушним захистом жінки та лишився ні з чим. 

Проте це далеко не так. Річ у тім, що вже за кілька годин після інциденту до магазину завітали активісти, котрих дуже цікавила ситуація та її перебіг. Звісно ж, без жодного насилля чи свавілля. У результаті, адміністраторка магазину публічно вибачилась за працівницю та повідомила, що вона там більше не працює. Отож, цей синій десант, проваливши місію, полетів назад, а місцеві ще раз побачили, що ніхто в українській Одесі не терпітиме регресу до часів Януковича.

Референдум був, а окупація – ніт!

На минулому тижні російські актори на чолі з Башаровим, котрий відвідував окупований Крим, вирішили дати кілька концертів в Україні. На щастя, через відвідування окупованої території вони не пройшли прикордонний контроль і полетіли до Росії після безсумнівно успішних гастролей. Ситуація, здавалося б, очевидна і нема тут чого ще додати, окрім слів вдячності українським прикордонникам, а однак погляньмо на те, як ситуація була висвітлена у російських медіа.

Канал “Росія 24” більш-менш нормально (як для росЗМІ) розповів, як та чому це відбулося, проте найцікавішим для нас стало пояснення передісторії, а саме – чому саме через Крим акторів не пустили до України. Отож, читаємо переклад:

“Крим став російським регіоном у березні 2014 року після проведення референдуму за повернення до складу Росії. Київ вважає Крим своєю, але тимчасово окупованою територією, всупереч настрою та волевиявленню його мешканців.”

А тепер розбираємо на цікаві шматочки цей прекраснійший абзац статті незаангажованого та об’єктивного російського медіа. 

Референдум: постправда

Так, у Криму було проведено референдум… коли він уже був окупований російською армією. Краще за нас про це розповість один “нєвзрачний старічок”, котрий при слові “Гаага” так лякається, що заради безпеки перед міжнародним правом пожертвував навіть своїм домашнім улюбленцем, Дмітрієм Анатольєвічєм.

Повернення до складу РФ: маніпуляція

Якщо коротко: щоб кудись повернутися, треба там побувати. Росія, точніше Російська Федерація – молода держава, їй 29 років і до цього такого суб’єкта міжнародного права не існувало, адже РРФСР – це не РФ, це зовсім різні країни. З 1991 року у складі РФ не було ніякого Криму, а тому питання, у яку “ґавань” він мав “повернутись”, радше риторичне.

Волевиявлення “народу” Криму: маніпуляція емоціями

Всі ми знаємо, які чесні та демократичні вибори проводяться під дулами автоматів іншої країни і всі ми знаємо, яке місцеве населення зазвичай щасливе, що його нарешті прийшли рятувати. Не вірите? Подібний референдум мав місце у далекому 1938 році і називався “аншлюс”. Збігається абсолютно все, тільки “Австрія” треба замінити на “Крим”, а “Гітлер” на “Путін”. Списувати, як то кажуть, погано, але для трибуналу в Гаазі згодиться.

Швидко проаналізувавши цей короткий фрагмент, ми бачимо, яку реальність формує пропаганда в головах росіян: усі факти є вибірковими та зманіпульованими, всі події спираються не на сухість інформації, а добряче присипані емоціями, на котрих усе і тримається.

Найцікавіше - Звичаї

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Репортаж Nikomu: “Хочете рівності - отримуйте в писок” - як минув перший KharkivPride

Слова, процитовані у заголовку, наш кореспондент почув на харківській площі Свободи у суботу. 15 вересня там пройшов перший “ХарківПрайд”. Як...
Звичаї
Медіа
Україна

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Вуличні перестрілки та вибух злочинності - що змінює право на носіння зброї?

Вже вкотре за місяць у США відбуваються вуличні стрілянини, від котрих страждають пересічні громадяни. Свідчить це, безперечно, про необхідність кращого...
Звичаї
Медіа
Україна

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

Ілюзія злиднів: коли незалежна Україна жила найбідніше?

Тотальне зубожіння та тарифний геноцид - чи має сенс весь цей популізм та чи має він хоч якесь відношення до...
Гроші
Звичаї
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: