ЄС проводить антимонопольне розслідування платформи Amazon
Про те, як:
- Європейська Комісія проводить антимонопольне розслідування онлайн-платформи Amazon, підозрюючи її у незаконному використанні третої частини даних користувачів
- Компанія Amazon відреагувала на факт офіційного розслідування про неї
- Великі онлайн-компанії, які надають майданчик для продажу дрібним торгівцям, використовують їхні конфіденційні дані, щоб зруйнувати справедливу конкуренцію
Деталі:
Європейська Комісія ще минулого року розпочала перший етап антимонопольного розслідування американського гіганта онлайн-продажів Amazon. Мета ЄС з’ясувати, чи використовує всесвітньо відома компанія дані незалежних торгівців, порушуючи правила конкуренції, зазначені у законах ЄС.
Розслідування реалізується на чолі з Єврокомісаром з питань конкуренції Маргрете Вестагер. Представниця ЄС наголосила на тому, що детально проаналізують ділову активність компанії Amazon, з акцентом на те, що вона виконує подвійну комерційну роль: і як ринкова платформа, і як торговець. “Ми маємо переконатись, що великі платформи не знищують переваги (покупців) через антиконкурентну поведінку”.
Йдеться про те, що великі онлайн-мережі продажу, накшталт Amazon, можуть нівелювати переваги конкуренції між дрібними торгівцями, використовуючи дані про них, їхню продукцію, перебіг справ у їхньому онлайн-магазині.
Основні фокуси розслідування:
- Чи угоди між Amazon та їхніми ринковими продавцями дозволяють аналізувати і використовувати дані продавців для впливу на конкуренцію
- Як Amazon обирає, які саме роздрібні торгівці будуть у додатку “Buy Box”, який пропонує продукти клієнтам
Якщо Європейська Комісія доведе, що Amazon здійснила порушення закону стосовно конкуренції, то онлайн-маркет змушений буде заплатити $23 мільярди.
Компанія Amazon стверджує, що планує “повністю скооперуватись з ЄС і продовжувати інтенсивно працювати, щоб підтримувати бізнес різних розмірів та допомагати йому рости”.
Генеральний директор Amazon Джеффрі Безос доповів підкомітету з антимонопольного регулювання США з питань судової влади, що компанія не використовує дані покупців, коли працює над створенням нового продукту.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: