Топові поради для тіла та душі на новий 2020
Про те, як:
- Екологія - це не тільки про довкілля, але й про спілкування
- Здорове харчування - не означають дієти
- Сон - запорука здоров'я та привабливого зовнішнього вигляду
Деталі:
Емі Флемінг створила для The Guardian перелік корисних порад. Nikomu.net радить приглянутись до цього списочку та нарешті почати новий рік з чистого та повноцінного аркуша. Ці речі, при систематичному повторенні, й справді змінять ваше життя!
Екологія
Говори, щоб почули
Перше, що можуть зробити люди, як каже Ліббі Пік, головний радник департаменту Зеленого Союзу — це говорити про те, що не подобається публічно: про масову вирубку лісів, про палінння листя осінню, про пластиковий пластик і таке інше. Варто всіялякими шляхами нагадувати політикам, що це вони мають можливість впливати на стан довкілля в країні.
Якщо такі екопротести будуть масовими, є шанс на успіх.
Не бери одноразове
Зараз дуже модно, особливо в кафешках та на публічних подіях використовувати солом’яні трубочки замість пластикових, паперові стаканчики чи алюмінієві бляшанки.Проте ці матеріали теж мають вплив на довкілля, а деякі з них дуже довго теж розкладаються. Цікаво, чи вміємо ми ще пити взагалі без соломинки?
Секонд-хенди — то реально тєма
Якщо ви купуватимете одяг в секонд-хенді, або принаймні довговічніший одяг, ви насправді зменшите згубний вплив на довкілля під час виробництва. Але не секонд-хендами єдиними. Стоки теж хороший варіант, тим паче, що на них ви можете знайти всякі там Arnami, Balmain, Gucci не за всі гроші світу.
А наш українець Олександр Костінський створив мапу, на якій розміщені пункти прийому одягу, іграшок, книжок чи їжі. Ви очистите свою шафу, в в когось з’явиться тепла куртка, шапка чи цікава книжка.
На покупки – з блокнотиком
“Зменшуючи марнування харчів, ми на шляху зменшення карбоного впливу”, — говорить Майлс Маккартні, директор ініціативи Carbon Trust.
Купуйте з розрахунком, що ви все з’їсте і залишите мінімум відходів. Простий вихід — це планування свого меню на кілька днів та складання списку перед тим, як піти в супермаркет. А для того, щоб готувалось легко та цікаво — використовуйте спеціальні сайти.
Ось вам крутий сайт, щоправда англомовний bbcgoodfood. На цьому сайті для кожної страви зазначені калорії, вміст жирів, білків, цукру, солі тощо.
Тілесне і душевне
Лягай спати вчасно
Зважай на свій ритм сну і лягай спати регулярно в один і той же час. Роблячи це, ви будете більш схильні до того, щоб прокидатись вчасно, і як результат почуватиметесь свіжими та відновленими. Ідеальний сонний час для дорослих, на секундочку, це від 7 до 9 години вечора.,
Вчасний сон підтримує наш організм в нормі, насичує гормонами, врівноважує частоту серцебиття та кров’яний тиск.
Ліжко — священне
“Пам’ятайте: ліжко тільки для сну та сексу”, — каже Рената Ріха, консульнтант зі сну і дихальної медицини в Університеті Единбургу. “Ліжко не для перегляду телевізора, в’язання, читання годинами чи їжі”.
Відпочинь перед сном
Відлипни від своєї роботи, чи від інших телефонних іграшок принаймні за годину перед сном. Прийми гарячий душ: так твоє тіло отримає потрібну температуру перед сном. А також перед сном можеш проговорити свої проблеми тому, хто може вислухати.
Не ставайте залежними від якихось допоміжних засобів для сну: таблеток, бірюш тощо. Змінюйте все природним шляхом.
Якщо у вас є проблеми зі сном, зверніться до лікаря: через безсоння, хропіння, скручення м’язів ніг під час сну.
Ням-ням
Не забувайте про сніданок, адже він справді дає нам енергію на весь день: чим раніше ми їмо, тим раніше прокидається наш організм.
Не ставайте залежними від якихось допоміжних засобів для сну: таблеток, бірюш тощо. Змінюйте усе в собі природним шляхом.
У стосунках
Перевіряйте свої припущення. Коли ти знаєш людину довго, може здатись, що ми знаємо про її думки та почуття. Тут варто запитувати та більше спілкуватись на теми, які хвилюють, щоб не думати хибного. Будьте уважними речей, які подобаються вашому партнеру.
Будьте чесними стосовно того, що ви хочете від нових стосунків. Чи ви лікуєте рани від попередніх, чи ви хочете просто розважитись, чи навпаки у вас серйозні наміри. Поговоріть зі своїм партнером, щоб зрозуміти, що ваші плани збігаються.
Вдячність
Дякуйте людям. Хто б це не був: колега по роботі, чи кохана людина. Кожному подобається, коли його оцінюють. Що стосується роботи, важливо дякувати людям за неї: чи вони стоять вище тебе, під тобою чи на твоєму рівні. Це завжди зменшує бар’єри у спілкуванні.
Говоріть про себе
Навіть, коли вам не сподобалось, що зробила інша людина, не обвинувачуйте її, говорячи от ти зробила/в це погано, ти злий, ти нехороший. Краще скажіть: мені неприємно від того, що ти так вчинив. Оціночні судження можуть дуже зранювати.
Віддавайте
Це насправді просто. Допоможіть старенькому сусіду, подзвоніть батькам, щоб дізнатись, як у них справи, заберіть із вулиці цуценя та напоїть його молоком. Це речі, які нічого нам не коштують, але можуть врятувати комусь настрій, а може навіть і життя.
Фіксуйте себе
будьте дослідниками та збирачами даних про себе. Це дасть можливість вивчити свій організм, адже ти такий унікальний. І зрештою ми будемо краще розуміти, що і як працює у нас всередині.
ЗОЖ і всі діла
Робіть собі тригерні підказки
Потрібно, щоб у вас була звичка займатись фітнесом, але також. Все в дрібницях, майте це на очах. Поставте на телефон картинку з тренування, нехай на столику біля вашого ліжка завжди буде ваш спортивний годинник.
Фітнес вдома
Якщо сьогодні ти не будеш займатись надворі, бо дощ, то підшукай собі на цей випадок щось в Youtube.
Нагороджуй себе
Навіть, коли ти маєш маленьку переомогу, все одно себе нагороджуй: купи собі щось, прочитай книжку, яку давно вже хотів взяти до рук, прогуляйся в затишному місці.
Якщо не має змоги витрачати гроші на персонального тренера, чи тренажерний зал. то просто скористайтесь можливостями YouTube:
Шанс 1:virtual fitness studio,
Шанс 2:The Body Coach TV
Говори про те, що ти займаєшся спортом, наприклад, в соцмережах. Це дозволить тобі працювати хоча б для того, щоб не впасти в очах своїх друзів чи прихильників.
Зупиняйся кожних 30 хвилин.
Їжа
Потрібно планувати прийоми їжі. Наприклад, коли ви знаєте, що будете їсти не вдома, подбайте, щоб ці перекуси були не шкідливі.
Суперпротеїни
Вони довго перетравлюються, але дають вам змогу почувати себе краще. Арахіс, мигдаль, соняшник і насіння гарбуза є хорошими протеїнами.
Обмеження — не вихід
Переходячи на більш здорове харчування, не намагайтесь відразу відрізати з вашого раціону. Навпаки: додавайте щось корисніше. Якщо, наприклад, ви обожнюєте спагеті, то зменшіть порцію, сорт макаронів та соус на менш калорійний.
Не можна забувати про прийоми їжі!
Замінюйте сіль травами та різними спеціями. Сіль підвищує ризик кров’яного тиску та серцево-судинних захворювань
Найважливіша мотивація у житті — це бути щасливими. Здоровий спосіб життя, турбота про те, що нас оточує та дає життєві ресурси, чутливе ставлення до інших — приносять задовлення. Самі куштуємо ці поради та вам зичимо.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: