Світове знищення лісів: на які потреби рубають дерева?
Про те, як:
- Найбільше деревини спрямовано на будівництво та виготовлення меблів, домінує використання круглого лісу
- Від вирубок найбільше страждають тропічні ліси, а щороку вирубується 0,1% світового лісу
- Найбільшим споживачем деревини серед бізнесу є ІКЕА, а серед країн - Китай та США
Деталі:
Дивлячись навіть на українські Карпати, зрозумілою є проблема та глобальність вирубки лісів. Сьогодні ми спробуємо з’ясувати, які сфери промисловості та на які потреби використовують найбільше деревини, наскільки це гігантські масштаби, чи винні в усьому паперові книжки, а також які країни найбільше споживають лісових матеріалів.
Де використовується деревина і у яких кількостях?
У 2016 році у світі дерева займали 40 мільйонів км3, тобто площу двох Росій. Щороку зникає 18 мільйонів га лісу, що збігається із розмірами Англії з Уельсом, а британська організація “Дослідження Лісу” каже, що щороку (у період 2010-2015) людство споживало 0,1% усіх лісів планети і половина цієї цифри – круглий ліс. Організація також стверджує, що найбільшими споживачами дерева стали Європа, Азія та Північна Америка.
Саме круглого лісу споживається найбільше – удвічі більше, ніж у інших головних галузях разом узятих. Найбільше від вирубок потерпають тропічні ліси – вони складають половину усієї спожитої деревини, але водночас із цим саме вони дають людству найбільше вуглецю, що сповільнює глобальне потепління.
The Guardian, посилаючись на NASA, передає, що світові ліси можуть зникнути вже за 100 років, однак на які потреби йде аж стільки деревини?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЕЛИКІ ГРОШІ ЧИ ЕКОЛОГІЯ – ЩО ОБИРАЮТЬ БІЗНЕСМЕНИ?
Чи винні в усьому книжки?
Згідно з даними Європейської економічної комісії ООН за 2017 рік, найбільше деревини споживається у вигляді необроблених колод, тобто круглого лісу, пиломатеріалів, деревних листових матеріалів та паперовою промисловості. Водночас із цим, майже 70% усієї європейської деревини спрямовується до сфер будівництва та виробництва меблів, однак показники схожі для всього світу.
У 2011 році ресурс The Ecology Global Network підрахував, що 35% усієї деревини світу йде на потреби паперової промисловості. Це, однак, не означає, що 35% дерев вирубуються, аби друкувати нові книжки, бо індустрія включає також виробництво картонних тар, пакунків, пакетів, санітарних виробів, товарів та канцелярії.
Найбільшою у світі компанією-споживачем дерева є ІКЕА, котра щороку споживає 1% усієї світової деревини і займається виробництвом меблів. Також, найбільшими споживачами пиломатеріалів (у Північній Америці) є лісогосподарські компанії West Fraser Timber, Canfor, Weyerhaeuser, котрі продають деревину у якості будівельного матеріалу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГРЕТА ТУНБЕРГ: ЕКОАКТИВІСТКА, КОТРА МАНІПУЛЮЄ, ЯК ПОЛІТИКИНЯ
Хто споживає найбільше деревини?
Якщо з компаніями ми розібралися, то цікавіше і заплутаніше ситуація виглядає з країнами. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН інформує, що найбільшим виробником та споживачем необробленої деревини у світі є Сполучені Штати Америки, проте Штати споживають переважно власну деревину, а тому її більшість залишається всередині країни. Росія натомість є найбільшим експортером круглого лісу у світі, а найбільшу долю деревини вона продає до Китаю.
Китай, в свою чергу, за останні роки став найбільшим імпортером (покупцем) кругляка та найбільшим виробником обробленої деревини та товарів із дерева у світі. За даними Китайської національної асоціації промисловості лісових продуктів, за останні 10 років Китай на 173% збільшив виробництво товарів із деревини. Характерно, що 62% листових дерев’яних панелей та 47% паперу й картону у 2016 році походили саме з Азії, у той час, як європейські показники були вдвічі меншими.
Отже, найбільше деревини, якщо брати до уваги усі найбільші сфери її використання, споживає Китай, а продає найбільше сировини РФ. Тим не менш, попри усі заклики до “екологічності” та порятунку планети, ні Європа, ні Китай, ні Північна Америка не збираються зменшувати обсяги споживання лісових матеріалів, а лише нарощують їх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 “ЗЕЛЕНИХ” МІФІВ, ЯКІ ЛИШЕ ШКОДЯТЬ ПЛАНЕТІ
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: