Соціалістична Венесуела: експортувати все, аби вижити
Про те, як:
- У Венесуелі поширюється голод, а розвинені галузі йдуть з внутрішнього ринку
- Спад купівельної спроможності громадян змусив бізнес орієнтуватися на закордон, щоб вижити
- Причиною цьому є державна соціалістична політика
Деталі:
Виробники продуктів харчування у Венесуелі посилюють експорт, щоб “виживати” – про це повідомляє Reuters. Зазначається, що у західній Венесуелі процвітає промислове вирощування креветок, однак 90% продукції, за схвалення президента Мадуро, відправляють до Європи та Азії. Важливо, що виробники спрямовують продукцію на експорт у той час, коли в країні дуже важливою проблемою став голод.
Лідер Венесуели в ефірі телебачення похвалив експорт продовольства і сказав, що це – спосіб залучення твердої валюти для стабілізації економіки в умовах кризи. На його думку, ставка на експорт прокладає шлях до розвитку міжнародної торгівлі. Місцеві підприємці повідомили Reuters, що не так давно адміністрація президента послабила обмеження, щоб дозволити продавати за кордон більше товарів.
Окрім морепродуктів, міжнародні покупці купують венесуельський сир, авокадо, цитрусові, крупи та цукерки. Ці нові закордонні продажі є невеликими, адже більшість компаній приносять менше 1 мільйона доларів на рік. Венесуела залишається майже повністю залежною від експорту нафти, який минулого року становив 29 мільярдів доларів.
З 2017 року 140 венесуельських підприємств вперше почали експортувати товари, половина з них продає харчові продукти. Важливо, що попри це Мадуро, як і його попередник, Уго Чавес, протягом багатьох років звинувачували харчові компанії у приховуванні товарів та спекуляції. Власники бізнесу кажуть, що порожні полиці були результатом державної політики: контролю за цінами та валютою, а також націоналізації ферм і заводів.
Тим не менш, з огляду на колапс національної валюти Венесуели, деякі досвідчені бізнесмени сильніше, ніж будь-коли, схиляються до іноземних продажів. Фернандо Вілламісар, керівник венесуельської асоціації креветкової індустрії, заявив, що спад купівельної спроможності громадян змусило виробників шукати зростання за кордоном. “Ми повинні продаватись за межами країни”, щоб вижити, сказав Вілламісар.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: