Ashburn, United States
-0°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Інформаційна бульбашка: протестуй та вилікуйся!

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Майже всі ми залежні від інформаційного впливу, великий відсоток наших думок сформований алгоритмами
  • Перевіривши свій профіль у FB, ви можете побачити, що про вас зібрала гігантська соцмережа
  • Можна вилікуватись, здійснивши лише 5 кроків

Де це?

  • Україна

Деталі:

Одного дня американець Бенджамін Натансон зрозумів, що всі новини про свою країну та світ він отримує з ліберальних пабліків. І це недобре. 

Ось як він боровся з цією залежністю. 

“Я “підсів” кілька років тому: поглинав відібрану особисто мною інформацію, читаючи виключно ліберальну стрічку в фейсбуці і висловлюючи свою однобоку думку про будь-яку дискусію. Найчастіше я вважав особистими ворогами і зрадниками США всіх, хто зі мною не згоден”. 

Згідно з даними дослідницького центру Pew зараз політично заангажованими люди бачать своїх опонентів у більш негативному світлі, ніж коли-небудь раніше. Вони звинувачують людей з іншою позицією, що їхні політичні цілі та методи наносять країні збиток. 

“Через мою фанатичність я дуже дріб’язковий: я відчуваю прилив дофаміна, коли бачу, що мій друг запостив у фейсбуці фото Трампа”. 

А згадайте но наші українські вибори: руйнувались дружба, сім’ї, близькі люди переставали спілкуватись.

Проте все ж існують позитивні випадки на рівні держави, які свідчать про те, що навіть заангажовані представники влади все ж можуть бути абсолютно адекватними, коли йдеться про справді важливі речі. 

Приклад:

Сенатори-республіканці Коллінз, Меркаускі, Маккейн (це ще було у 2017 році) проголосували проти відміни закона про медичне страхування Obamacare, скасування якого підтримували всі інші прихильники партії. 

Все ж розсудливість в політичних питаннях перемагає упереджене мислення. І це буває мегакорисно для здоров’я. 

От вам п’ять кроків від Бенджаміна:

Крок 1. Зруйнуйте свою інформаційну бульку

Ми звужуємо наше розуміння світу, приймаючи тільки певні точки зору, скрупульозно відбираючи джерела, читаючи новинні пости, які пропонують нам алгоритми соціальних медіа на основі наших кліків – у фейсбуці ви можете подивитись, як він визначив ваші інтереси. Зробіть це зараз і зрозумійте, чому ви отримуєте той, а не інший контент. Можливо, побачене вас здивує. 

“Повністю позбутись цієї інформаційної бульбашки навряд чи вийде, але я намагаюсь ввести кілька якісних консервативних джерел у мою інформаційну дієту. Зараз коли гортаю новинну стрічку, то відчуваю себе менш комфортно, – це саме те, що мені і потрібно”.

Крок 2. Одобряйте яскравих політиків, не зважаючи на їхню домашню партію 

Деякі політики політичної силі якої ви не імпонуєте все одно можуть мати позицію, яку їм не диктують, а свою власну, можуть бути справжніми інтелектуалами серед стада клоунів, врахуйте це, або просто почніть вірити у те, що в принципі таке можливо. 

Потрібно сприймати взаємодію між партіями, те як політики з різних таборів об’єднуються, щоб досягти цінного результату для всіх. 

Оберіть собі так званого “провідника” у партію та стежте за ним. Оцінюйте його позитивну роботу та руйнуйте свої стереотипи. 

Крок 3. Розвивайте цікавість до деталей 

У вас є думка про всі політичні та суспільно важливі питання і ви потикаєте нею направо і наліво? Видихніть. Ось вам факт. 

Вчені-когнітивісти Філіп Фернбах та Стівен Сломен у своїй статті New York Times стверджують, що невігластво притаманне всім нам. У своїх позиціях ми опираємось на загально доступні знання, які можуть бути далеко не достовірні, особливо якщо ми оточені інформаційною бульбашкою. 

Незнання деталей – саме те, в чому і полягає підступність багатьох політичних дебатів. 

Ми собі наївно міркуємо, що наші єдинодумці всесторонньо вивчили питання, а вони зовсім навіть не намагаються детально дослідити питання та дати нам факти і аргументи обох сторін. 

Нас накачують темами для обговорення, приводами для чергової суперечки, тим самим заганяючи у порочне коло, яке створює нашу упередженість, а разом з тим – некомпетентність. 

Тож перш за все нам треба піти проти свого самолюбства та таки визнати, що ми не надто компетентні у деяких питаннях, які взялись ативно обговорювати. 

Крок 4. Стежте за місцевими новинами

Часто буває так, що федеральна влада свариться активно між собою, а от на рівні місцевому все може працювати зовсім по-іншому. Та сама децентралізація це не завжди погано. 

Читайте свої місцеві газети, сайти, прес-релізи місцевих новин муніципальної ради і анонси заходів для членів районних рад, цікавтесь планами законодавчої роботи місцевої. 

Крок 5. Служіть інтересам суспільства

Часто через наші упередження ми відмежовуємось від людей різного соціального статусу, життєвого досвіду та іншими цінностями. 

Поцікавтесь громадськими організаціями, яких в Україні є багато, станьте волонтером, щоб зрозуміти інших людей, у яких є реальні проблеми. 

 

Врешті-решт, пам’ятайте просту істину: що саме ви несете відповідальність за покращення свого життя: не входьте в порочне коло нарікань, це вам аж ніяк не допоможе. 

Швидше за все ніхто не зрозуміє, що ви залежні, тому що вони залежні теж. Нам дуже складно це виявити. 

І не хвилюйтесь: тут справа зовсім не про зміни своїх світоглядних  переконань та цінностей. 

“Адже роблячи оці всі кроки, щоб позбавитись від своєї фанатичної залежності, я роблю внесок у більшу усвідомленість, справедливість і уважність до деталей політичного діалогу”. 

Найцікавіше - Гроші

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Як Джеффрі Епштейн приймав найвпливовіших людей у світі на своєму власному педофільському острові

Фінансист Джеффрі Епштейн, який, начебто, покінчив життя самогубством у буцигарні 10 серпня цього року. Там він опинився через обвинувачення у...
Гроші
Детокс

Ілюзія злиднів: коли незалежна Україна жила найбідніше?

Тотальне зубожіння та тарифний геноцид - чи має сенс весь цей популізм та чи має він хоч якесь відношення до...
Гроші
Звичаї
Україна

Україна за ціною брухту продала Китаю свій єдиний авіаносець

Чи знали ви, що Китай придбав свій перший авіаносець у 1999 році і продавцем тоді виступила саме Україна? А чи...
Гроші
Україна

Великі гроші та геополітика: навіщо Туреччині війна в Сирії?

Чим є війна для зовнішніх гравців: великою стурбованістю, обов’язком виконування гуманітарних місій чи можливістю втілити свої геополітичні інтереси? Війна в...
Влада
Гроші

Повзуча стратегія домінації Китаю: що це і чим це світить світові?

10% ВВП щороку, понад 500 мільйонів витягнутих з бідності громадян та почесне звання “новий економічний ідол”  - все це про...
Влада
Гроші
Наука та Технології

Грецький антикапіталізм: як за шість років убити економіку

Капіталізм - далеко не ідеальна і не завжди справедлива система розвитку і будування економіки. Проте чи маємо ми щось краще?...
Влада
Гроші
Звичаї

Чи впливає гендерна рівність на вибір професії?

Вважається, що в країнах з високим рівнем гендерної нерівності жінки фактично не мають доступу до роботи в престижних і високооплачуваних...
Гроші
Звичаї

Український середній клас - багатії чи біднота?

Середній клас з економічної та соціальної точки зору - гарантія стабільності держави та її розвитку. За різними підрахунками, середній клас...
Влада
Гроші
Україна

Коко Шанель — шпигунка Гітлера

Хто не знає Коко Шанель? Її життя, як і її мода, було вільне, незалежне та непердачуване. У 2009 році Франція...
Влада
Гроші
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: