Ashburn, United States
-0°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • З появи інформації про нову інфекцію уряд Китаю переслідував тих, хто "поширював чутки", забороняючи писати про коронавірус
  • В часи епідемії в Ухані цілодобово працювали крематорії, а за день було кремовано вдвічі більше тіл, ніж зазвичай
  • Справжня кількість хворих в Китаї може бути у 15-40 разів більше, а кількість хворих може складати 40 тисяч осіб
  • Уряд КНР активно поширює інформацію про "нуль нових випадків" зараження, проте навіть китайські медики говорять про замовчування нових жертв

Де це?

  • провінція Хубей, Китай

Деталі:

Думка про те, що “треба боротися з коронавірусом, як китайці”, останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті даних з Китаю за чисту монету. Сьогодні ми проаналізуємо дані незалежних від офіційного Пекіна джерел та чому реакція Китаю на коронавірус не є такою ефективною, як її намагається висвітлити сам комуністичний Китай.

Коронавірус зникне, якщо не говорити про нього

Перший випадок коронавірусу, згідно з урядовими документами, в Китаї було зафіксовано 17 листопада і надалі він поступово поширювався, доки 21 грудня уханські лікарі не зауважили, що пневмонію спричинює невідомий їм збудник.

30 грудня лікар Лі Веньлян повідомив своїх колег про те, що спалах невідомої інфекції схожий на хворобу SARS, яку викликав коронавірус і закликав їх вживати заходи проти поширення інфекції. Вже 1 січня його викликали до суду, звинувативши у “поширенні брехливих пліток”. Лі Веньлян підписав документ, у якому визнавав свою провину та обіцяв більше не порушувати закон. Також, на Новий Рік було затримано 8 лікарів, які інформували у соцмережах про спалах нової хвороби.

Дослідницький центр Університету Торонто Citizen Lab встановив, що з першого січня у китайському месенджері WeChat блокувалися усі повідомлення, що були пов’язані з коронавірусом ключовими словами. Ба більше, у міру зростання кількості випадків зараження, блокувалося дедалі більше повідомлень. Також вчені припускають, що Китай почав цензуру з приводу коронавірусу за тижні до визнання серйозності ситуації. Третього січня китайська Національна Комісія з питань охорони здоров’я взагалі заборонила публікувати будь-яку інформацію, пов’язану з тоді ще невідомою хворобою.

На початку січня до Ухані по черзі було відправлено дві експертні групи, аби вивчити актуальний стан справ та походження вірусу. Один з експертів заявив, що чиновники та керівники лікарень брехали їм щодо того, що не зафіксовано заражень серед медичного персоналу. Це, своєю чергою, було ключовим фактором для встановлення, чи передається коронавірус від людини до людини.

12 січня до реанімації з коронавірусною інфекцією потрапив лікар Лі Веньлян – той самий, який першим почав бити на сполох з огляду на спалах нової інфекції. КНР і тоді заперечувала можливість передачі хвороби від людини до людини. У ті дні відбувались зустрічі політичних лідерів провінції Хубей, зокрема з Ухані. Їхня зустріч тривала чотири дні – про коронавірус не було сказано ні слова.

У Китаї, однак, надалі були активісти, які звинувачували Сі Цзіньпіна у поширенні коронавірусу та спробі здобути ще більше влади в країні. Традиційно для КНР, ці люди або потрапили до в’язниці, або зникли. Amnesty International підтверджує, що керівництво країни з самого початку поширення Covid-19 придушувала повідомлення, що могли показати ситуацію в негативному світлі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КИТАЙСЬКИЙ КОРОНАВІРУС: ВООЗ ТРИМАЄ РУКУ НА ПУЛЬСІ

Китай приховує справжню кількість померлих

Крематорії в Ухані працювали цілодобово

Не тільки журналісти, але і жителі Ухані мають великі сумніви щодо справжньої кількості померлих. Офіційно в Китаї від коронавірусу померло 3,322 особи, проте за даними South China Morning Post, всього за два дні один водій вантажівки в Ухані доставив 5,000 урн до одного похоронного бюро.

Джерело, близьке до бюро цивільних справ провінції Хубей, повідомило “Radio Free Asia”, що багато людей померло вдома без належного лікування і без діагнозу Covid-19. Це ж джерело інформує, що всього за місяць в Ухані було проведено 28,000 кремацій.

Також, вже після скасування карантину та ізоляції Ухані сім найбільших місцевих похоронних бюро щодня віддавали по 500 похоронних урн родинам померлих. І це за умови, що до епідемії крематорії кремували щодня близько 220 людей, себто вдвічі менше.

“Це не може бути правдою… тому що крематорії працювали цілодобово, отож як мало померти так мало людей?” – говорить мешканець Ухані на прізвище Цзанг в інтерв’ю “Радіо Вільна Азія”.

Інший мешканець провінції стверджує, що більшість місцевих впевнена, що до й після ізоляції Ухані в місті померло понад 40,000 людей.

“Можливо, навмисно чи ненавмисно влада поступово надає реальні цифри, так що люди поступово стануть приймати реальність,” – сказав китаєць на прізвище Мао.

Окрім цього, прем’єр-міністр Великої Британії, Борис Джонсон, з посиланням на британських вчених, заявив, що справжня кількість хворих у Китаї може бути у 15-40 разів вище, ніж про це заявляв офіційний Пекін. Також, уряд Британії звинувачував Китай у поширюванні дезінформації щодо відсутності нових хворих. Подібну тезу озвучують і китайські вчені, говорячи, що офіційна статистика – тільки вершина айсбергу, адже влада насправді рахує кількість хворих, проте не оприлюднює її.

Гроші за мовчання

Мешканці провінції Хубей також зізнаються, що влада міста виплачувала родинам померлих по 3,000 юаней (400 доларів США) за їхнє мовчання.

“За останні кілька днів було багато похоронів і влада роздає 3000 юанів, сім’ям, які отримують рештки своїх близьких,” – говорить Чень Яохуй, мешканець Ухані.

В Ухані немає нових заражених?

Сьогодні Комуністична партія Китаю масово просуває кампанію під тезою “Нуль випадків зараження в Ухані”, аби показати усьому світові, що тоталітарна система набагато дієвіша за демократичну і у випадку надзвичайної ситуації комунізм ефективно рятує життя громадян, на відміну від вільних європейських країн. Звідси і походять тези щодо того, який “Китай молодець” та що саме так треба боротися з вірусом. Тепер же ми бачимо, що це далеко не так.

Медсестри з Ухані підтверджують факт того, що влада замовчує нові випадки зараження, не враховуючи їх у офіційній статистиці, аби продовжувати кампанію “Нуль нових випадків зараження”.

“Мої знайомі медики стверджують, що лікарня та Національна комісія з охорони здоров’я застосовують усі свої засоби, аби контролювати підрахунок нових випадків. Надзвичайно тривожно продовжувати рекламувати “нуль нових випадків”. Це дуже ризиковано і призведе до того, що жертви, зроблені в Ухані та на всій території провінції Хубей, будуть марними, – сказала одна з медсестер в інтерв’ю Financial Times.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОРОНАВІРУСНА ЕПОПЕЯ В УКРАЇНІ: ВІД НАДЗВИЧАЙНОГО СТАНУ ДО УЗУРПАЦІЇ ВЛАДИ

Найцікавіше - Аналітика

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

Кернес люто воює за проспект імені ката Жукова - чи найважливіша це проблема Харкова?

Вже майже рік у Харкові триває війна за проспект, котрий законно носить ім'я генерала Григоренка.  Влада міста, порушуючи законодавство, намагається...
Аналітика

Частина 2: Маніпуляції та брехня у “розслідуванні” Лукаш та Портнова щодо Небесної сотні

Продовжуючи викривати брехню соратників Януковича, які спокійно зараз діють в українському інформаційному просторі, ми розповімо про те, як Лукаш та...
Аналітика
Україна

Аналіз брехні та маніпуляцій у “розслідуванні” Лукаш та Портнова щодо Небесної сотні

За шість років після Революції Гідності більшість вбивств на Майдані лишилися нерозслідуваними. Цим вдало скористалися колишні регіонали, що успішно повернулися...
Аналітика

Міністр вирішування власних проблем: чи заслуговано Зеленський залишив Авакова на посаді?

В українському уряді днями відбулися так звані кадрові чистки, котрі спричинені недостатньою ефективністю роботи, адже велику долю здобутків міністрів президент...
Аналітика

Нові домовленості у Мінську: визнання окупаційних адміністрацій і винесена за дужки російська агресія

13 березня тижневик "Дзеркало тижня" із посиланням на власні джерела, опублікував протокол засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську від...
Аналітика

Коронавірус - не єдина пандемія на сьогодні? Факти від ВООЗ

Медійний простір та майже усі світові лідери стурбовані і зосереджені виключно на коронавірусі і з огляду на це може сформуватися...
Аналітика
Медіа
Наука та Технології

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: