Ashburn, United States
+17°
Субота, 23 жовтня 2021,

Частина 2: Маніпуляції та брехня у “розслідуванні” Лукаш та Портнова щодо Небесної сотні

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Лукаш стверджує, що Небесна сотня міф, бо всі майданівці - алкоголіки
  • "Слідчі" зосереджують увагу на особистостях майданівців, а не на їхній діяльності на Майдані
  • Навіть не заперечуючи потенційну провину "Беркутів" у вбивстві Нігояна, Лукаш перекладає відповідальність на майданівців, які його не врятували

Де це?

  • Київ, Україна

Деталі:


Продовжуючи викривати брехню соратників Януковича, які спокійно зараз діють в українському інформаційному просторі, ми розповімо про те, як Лукаш та Портнов зробили розслідування, у якому намагалися виставити майданівців у такому світлі, що нам мало б бути соромно за те, що ми їх називаємо героями.

“Алкаші, сердечники і падонкі”

Із заяв Лукаш виникає, що Майдан був радше не революцією, а українським “Октобер Фестом”, де рікою ллється алкоголь і всі його вживають. З єдиною відмінністю: на Майдані, за її твердженням, оковита покосила купу народу. Розглянемо один із таких прикладів. 

Наприклад, герой Небесної сотні Василь Шеремет, який на момент Революції мав 65 років. 18 лютого, у мороз, “Беркути” облили його крижаною водою з водомета, також він отримав травми під час сутичок з ними. Так він пізніше потрапив шпиталю, проте, на жаль, вже у березні помер від переохолодження. Людина, попри поважний вік, була на Майдані, не боялась холоду та озброєних силовиків. У чому, здавалося б, проблема?

У цьому випадку Лукаш знову намагається перейти на особистості та довести, що ця людина – не герой, бо у неї не свята біографія. Тут вона вчепилась за те, що загалом Василь був прекрасною людиною, але, за свідченням активістки Євгенії Бардяк, не мав щастя у особистому житті, бо вживав алкоголь. 

Як це стосується Майдану та як приватне життя цієї людини стосується Лукаш – невідомо. Ще один приклад того, як нам намагаються підтасувати поняття та видати можливе “вживання алкоголю” за аргумент, що людина не є героєм Небесної сотні.

Цікаво, що у різних матеріалах Лукаш наводить різні причини смерті Шеремета: в одному від переохолодження, а в іншому – від зупинки серця. Вона просто ще не визначилась, яка версія їй більше подобається.

Тепер про тих, хто, за словами Лукаш, помер від серцевого нападу, а тому не має стосунку до Майдану. Наприклад, грузин Давід Кіпіані. 

Він дійсно помер від зупинки серця. Того дня “Беркут” активно штурмував Майдан, активно працювали снайпери. Давід активно брав участь у революції, на його очах помирали люди і у нього від усього цього не витримало серце – так, таке буває, адже померти на Майдані – не обов’язково померти від кулі, а померти внаслідок подій на Майдані. Смерті, вбивства, вогонь – все це впливає на людину, чого Лукаш ніколи не зрозуміє, бо для цього треба бути людиною.

“Їх застрелили, але там все складно” або “Майдан сам себе розстріляв”

Лукаш стверджує, що у справі Майдану усі смерті від куль – загадкові, а тому не можна у цьому звинувачувати “Беркут”. Особливо загадкові вбивства на цьому відео:

Джерело: Tyzhden.UA

Цікавим є її тлумачення вбивства Сергія Нігояна. Спочатку вона посилається на дані розслідування міліції за 2014 рік, коли вважалось, що Нігояна вбили з відстані трьох метрів. На основі цього, а також аргументу “ми так счітаєм”, вона стверджує, що його вбили свої ж, тобто майданівці. 

Тим не менш, справжнє слідство пішло далі, знайшло нові докази, нову інформацію, нових свідків та людей, що тоді були поряд з Сергієм і отримали подібні поранення. Так слідство встановило, що між вбивцею та Нігояном була відстань 7-21 метр, а вбили його зі зброї, яка була на озброєнні силовиків. 

Проте і тут у Лукаш є аргумент: а чого тоді його не намагались врятувати? А чого його не відправили до лікарні? Тобто навіть якщо Сергія вбили “Беркути”, винні не вони. Це схоже на аргумент росіян щодо збитого ними МН17: винні не ми, котрі його збили, а Україна, котра не закрила повітряний простір. 

Отже, це “розслідування” – одна з найбільших спроб дискредитувати Майдан за останній час. Лукаш майже не намагалась довести, що Небесна Сотня не має стосунку до Революції і не боролися за Україну – вона намагалась показати, які вони всі погані люди, який це “сброд” та пияки, а саме тому – нам має бути соромно підносити їх до рангу героїв. Ось якою є риторика маніпуляцій колишніх регіоналів.

Найцікавіше - Аналітика

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

Кернес люто воює за проспект імені ката Жукова - чи найважливіша це проблема Харкова?

Вже майже рік у Харкові триває війна за проспект, котрий законно носить ім'я генерала Григоренка.  Влада міста, порушуючи законодавство, намагається...
Аналітика

Аналіз брехні та маніпуляцій у “розслідуванні” Лукаш та Портнова щодо Небесної сотні

За шість років після Революції Гідності більшість вбивств на Майдані лишилися нерозслідуваними. Цим вдало скористалися колишні регіонали, що успішно повернулися...
Аналітика

Міністр вирішування власних проблем: чи заслуговано Зеленський залишив Авакова на посаді?

В українському уряді днями відбулися так звані кадрові чистки, котрі спричинені недостатньою ефективністю роботи, адже велику долю здобутків міністрів президент...
Аналітика

Нові домовленості у Мінську: визнання окупаційних адміністрацій і винесена за дужки російська агресія

13 березня тижневик "Дзеркало тижня" із посиланням на власні джерела, опублікував протокол засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську від...
Аналітика

Коронавірус - не єдина пандемія на сьогодні? Факти від ВООЗ

Медійний простір та майже усі світові лідери стурбовані і зосереджені виключно на коронавірусі і з огляду на це може сформуватися...
Аналітика
Медіа
Наука та Технології

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: