Ashburn, United States
-5°
Понеділок, 17 січня 2022,

Аналіз брехні та маніпуляцій у “розслідуванні” Лукаш та Портнова щодо Небесної сотні

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Колишні регіонали Олена Лукаш та Андрій Портнов опублікували "розслідування", яке "розвіює" міф про Небесну сотню
  • Лукаш намагається дискредитувати майданівців, розповідаючи про їхнє особисте і приватне, яке ніяк не стосується Майдану
  • "Слідчі" у будь-який спосіб намагаються показати свою зневагу, блюзнірство, ображаючи загиблих

Де це?

  • Київ, Україна

Деталі:

За шість років після Революції Гідності більшість вбивств на Майдані лишилися нерозслідуваними. Цим вдало скористалися колишні регіонали, що успішно повернулися на головні екрани країни і відверто просувають тези злочинного режиму. Останньою такою спробою стало розслідування чиновників часів Януковича Олени (чи Єлєни?) Лукаш та Андрія Портнова.

Ми продивилися весь “матеріал” Лукаш та Портнова і з нього виникає, що Небесна Сотня померла переважно від: серцевих хвороб, алкоголю та переохолодження. Ті, хто помер від черепно-мозкових травм, за свідченням Лукаш, взагалі не були на Майдані. Щодо тих, хто був убитий з вогнепальної зброї, Лукаш стверджує, що “нє всьо так однозначьно”, а тому силовики не винні. Отже, розберемо по черзі її звинувачення, “аргументи” та ствердження.

“Не мала жодного стосунку до “героїчного відстоювання основ демократії”

Першою у розслідуванні Лукаш є смерть Ольги Бури. Ольга померла 10 березня від анафілактичного шоку: вона поранила руку (чи коли подавала бруківку, чи на польовій кухні – комісаріат ООН та учасники Майдану подають різні версії), запізно звернулась до лікаря на Майдані, котрий вколов їй лідокаїн, аби провести хірургічне втручання. 

У “розслідуванні” Лукаш (і Ш*рій) акцентують увагу не на тому, що Ольга буцімто не має стосунку до Революції Гідності, а на тому, які вона мала проблеми зі здоров’ям, на її ІІІ групу інвалідності та яка вона взагалі була “не така”. Але це “вода”, яка ніяк не стосується того, що Ольга “нечесно” потрапила до Небесної сотні. О’кей, людина має групу інвалідності, о’кей, вона має ще хвороби – хто їх не має? Яка адекватна людина буде тикати цим, як “фактом”?  Це аж ніяк не означає, що людина не заслуговує на честь та гідність.

Найважливіше: факт того, що ця молода жінка з кінця листопада брала участь у протестних рухах не заперечується, а просто відсувається на другий план. Тобто, аргументом того, що вона не має бути у Небесній сотні служить те, що вона мала проблеми зі здоров’ям. На щастя, ми не знаємо, які діагнози, окрім колабораціонізму, мають ці недослідчі. 

“По нашєй інформациі…”

Лукаш та інші тварини, як виявилося, не знають, чим є Небесна сотня. На їхню думку, до неї зараховуються лише ті, хто загинув у результаті протистояння на Майдані Незалежності у Києві. Однак Євромайдан відбувався і у Львові, і у Донецьку, і у Сімферополі, і у Харкові, та інших містах по Україні. 

Лукаш та Портнов стверджують, що активний учасник Автомайдану у Запоріжжі та Дніпрі, Сергій Синенко, несправедливо був включений у список Небесної сотні. Аргументами цих осіб є те, що Синенко не був на київському Майдані та загинув за невстановлених обставин. 

Дійсно, Синенко не був на київському Майдані, проте був активним учасником акцій у Запоріжжі та Дніпрі, що підтверджують інші активісти. 13 лютого Сергій загинув у результаті вибуху у власному автомобілі “Тойота Королла”. У мережі та медіа поширювалися заяви, що вбивство скоїли учасники організації “Привиди Севастополя”, однак заяви та відео так званих представників цієї організації були швидко вилучені з мережі. Цю версію взяло до уваги і слідство. 

Досі невідомо, хто вбив Сергія, проте відомо, що слідство розглядало кількох можливих причетних до його вбивства, адже саме за статтею “умисне вбивство” проводилося розслідування. Останній документ у реєстрі судових рішень датований 2017 роком і йшлося у ньому саме про вивчення причетності певних осіб до вбивства Сергія. Активісти запорізького Євромайдану тоді стверджували, що поліція навмисне затягує слідство.

Найсмішніше у цьому епізоді “розслідування” те, що Лукаш, посилаючись на ухвалу суду, стверджує, що суд розглядав причетність Сергія “к совершению особо тяжкого уголовного преступления и основания передачи вождения другому лицу, документы на автомобиль марки “Тойота Королла”. 

Сюр у тому, що це вирвано з контексту: на той момент суд встановлював, чи насправді у машині було тіло Сергія і ухвалив, що для цього необхідно провести експертизу і визначити, “чи дійсно в автомобілі було виявлено його труп” або ж, якщо у машині був не він, встановити “його відношення до вчиненого особливо тяжкого кримінального правопорушення та підстави передачі кермо іншій особі, автомобіля марки “Тойота Королла”. Розумієте, як Лукаш банально зманіпулювала інформацією, виставляючи Синенка потенційним винним у “темній справі”?

Насправді – можна лише припускати, що Сергія вбили за його діяльність на Євромайдані, адже поліція з невідомих причин не розслідує справу. Відомо, однак, що майданівців у той час переслідували, зокрема підпалювали машини. З усієї наявної інформації виникає, що щонайменше не можна стверджувати, буцімто Сергій не має бути включений до Небесної Сотні.

Так чи інакше, ця людина рятувала людей від “тітушок”, відвозила їх до лікарень, усіляко підтримувала Революцію, а отже – зробила великий вклад у її успіх і вирішувати, чи достойна вона бути у цьому списку, доки не буде справедливих рішень суду, можуть хіба що самі майданівці, а не особа, яка стверджувала, що гамселити та калічити цих самих майданівців цілком законно. 

“Аргументи” Лукаш щодо того, що Сергій на не заслуговує такої честі, розбиваються у ніщо, що ми і показали вище, адже зліплені вони із ш*рія та палок. Ця “людина” також стверджує, що Майдан просто шукав будь-кого, кого можна було б включити у цей список, щоб зібралась красиве число “100”. Вона це аргументує тим, що “нєбєсний полтіннік” звучить не так файно. Таке відверте блюзнірство над померлими та зневажання тільки підтверджує особисту заангажованість у тому, аби показати Небесну сотню у якнайгіршому світлі.

Найцікавіше - Аналітика

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

Кернес люто воює за проспект імені ката Жукова - чи найважливіша це проблема Харкова?

Вже майже рік у Харкові триває війна за проспект, котрий законно носить ім'я генерала Григоренка.  Влада міста, порушуючи законодавство, намагається...
Аналітика

Частина 2: Маніпуляції та брехня у “розслідуванні” Лукаш та Портнова щодо Небесної сотні

Продовжуючи викривати брехню соратників Януковича, які спокійно зараз діють в українському інформаційному просторі, ми розповімо про те, як Лукаш та...
Аналітика
Україна

Міністр вирішування власних проблем: чи заслуговано Зеленський залишив Авакова на посаді?

В українському уряді днями відбулися так звані кадрові чистки, котрі спричинені недостатньою ефективністю роботи, адже велику долю здобутків міністрів президент...
Аналітика

Нові домовленості у Мінську: визнання окупаційних адміністрацій і винесена за дужки російська агресія

13 березня тижневик "Дзеркало тижня" із посиланням на власні джерела, опублікував протокол засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську від...
Аналітика

Коронавірус - не єдина пандемія на сьогодні? Факти від ВООЗ

Медійний простір та майже усі світові лідери стурбовані і зосереджені виключно на коронавірусі і з огляду на це може сформуватися...
Аналітика
Медіа
Наука та Технології

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: